Böcek İlaçlama İşlemi Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Böcek İlaçlama İşlemi Öncesinde ve Sonrasında

Yapılması Gerekenler

Anlaştığınız böcek ilaçlama İstanbul firması size bu konuda en ayrıntılı bilgiyi verecektir. Sizinle paylaşacağımız böcek ilaçlama işlemi öncesinde ve sonrasında yapacağınız bazı işlemler ile ilaçlamadan maksimum yarar sağlayabilirsiniz.
Böcek İlaçlama İşlemi Hakkında
Böcek ilaçlama işlemi evinizde haşerelerden kurtarmanızı sağlar. Evinizi istila eden haşerenin cinsine göre farklı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Evinizde gerçekleştirmeniz gereken böcek ilaçlama öncesi ve sonrası işlemleri ve böcek ilaçlama fiyatları kullanılan böcek ilaçlama yöntemine göre farklılık gösterecektir. Aşağıda sizler için ilaçlama yöntemlerine göre yapmanız gereken işlemleri paylaşacağız.

En İyi Etki İçin Güvenilir Firmalar İle Anlaşın

Böcek ilaçlama firması tavsiye edildiyse ve bakanlık tarafından onaylı ilaç kullanıyorsa o firma ile anlaşın. Sağlığınız şakaya gelmez. Her zaman güvendiğiniz ve işinin ehli firmalar ile anlaşın.
Böcek İlaçlama İşlemi Öncesinde Yapmanız Gerekenler
Garantili İstanbul böcek ilaçlama servisi tarafından sizlere söylenecek böcek ilaçlama işlemi öncesinde yapmanız gerekenler işlemler aşağıdaki gibidir:

Tezgahınızın Üzerini Boşaltın
Kokulu ve kokusuz ilaçlama yönteminde kullanılan ilaçların gıda ile temas etmemesi insan sağlığı için önemlidir. Jel ilaçlama yönteminde ise en iyi böcek ilaçlama şirketi tarafından kullanılan ilaca göre tezgahınızın üzerine boşaltmanıza gerek kalmayabilir. Tezgahınızın üzerindeki mutfak eşyalarınızdan tabak, bardak gibi yemek yerken kullandığınız eşyaları da kaldırmaya, kaldıramayacaksanız üzerini kapatarak hava almasını engellemenizi öneririz. Gıdalar ile ilaçların temasını kesmek için muhakkak gıdalarınızı buzdolabı ya da dolap içerisine yerleştiriniz.

Evcil Hayvanlarınızı Evden Çıkarken Yanınıza Alın

Özellikle kokulu ilaçlamada canlıların sağlığını tehdit eden kimyasal ilaçlardan evcil hayvanlarınızı korumanız gerekmektedir. Jel ilaçlama gibi ilaçlama yöntemlerinde ise çevre sağlığını tehdit etmeyen ilaçlar kullanıldığı için sizin ya da evcil hayvanınızın evden çıkmasına gerek kalmayacaktır. Böcek ilaçlama Anadolu yakası firmanız eğer evcil hayvanlarınızı ilaçlama işleminden önce evden çıkarmanızı isterse, evcil hayvanlarınızı evden çıkararak yanınıza alınız. Kaplumbağa, balık gibi evcil hayvanlarınızı yanınıza alamazsanız, akvaryumun üzerini kapatarak ilaç ile temasını engelleyiniz.

Evinizin Bazı Bölümlerini Temizlemeniz Gerekebilir

İlaçlama işleminden önce ilacın daha iyi bir şekilde tesir etmesi için pencere pervazları, kapı girişleri gibi bölümleri temizlemeniz gerekebilir. Böyle bir durumda böcek ilaçlama firmanız sizin ile iletişime geçecek ve temizlemeniz gereken bölgeleri söyleyecektir.

Böcek İlaçlama İşlemi Sonrasında Yapmanız Gerekenler

Böcek ilaçlama işlemi sonrasında yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir:
Evinizi Havalandırın
Böcek ilaçlama işleminin ardından evinizi havalandırmanız gerekebilir. Özellikle kokulu ilaçlama yönteminde ilaç insan sağlığına zararlı olduğu için evinizi havalandırmanız gerekmektedir. Jel ve kokusuz ilaçlama yönteminde ise genellikle evinizi havalandırmanıza gerek kalmamaktadır.

Evinizi Temizlemeniz Gerekebilir

Etkili böcek ilaçlama tavsiyesi üzerine kokulu ilaçlama yöntemine başvurursanız ilaçlamanın ardından evinizi temizlemeniz gerekebilir. Anlaştığınız böcek ilaçlama firması size evinizi temizlemeniz gereken yüzeyleri söyleyecektir. Bazı yüzeyleri ise bir süreliğine böceklere daha iyi tesir etmesi için temizlememeniz gerekebilir. Bu yüzeyler arasında banyo, tuvalet gibi dip yerlerin bir hafta silinmemesi gerekebilir.

Düzenli Kontroller Gerekebilir

Evinizde haşere yoğunluğu çok fazlaysa ya da evinizi bir daha haşerelerin istila etmesini istemezseniz böcek ilaçlama firması ile anlaşarak evinizde düzenli kontroller yapılmasını isteyebilirsiniz. Ortalama 3 ile 6 ay arası sürelerde yaşam alanlarınız kontrol edilecek ve koruma altına alınacaktır. Firmanız ile konuşarak düzenli böcek ilaçlama kontrol işlemleri için böcek ilaçlama İstanbul fiyat bilgisi alabilir ve yaşam alanlarınızı haşerelerden koruyarak, sağlıklı hale getirebilirsiniz.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?