Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Şirketi olarak garantili şartlar altında sunduğumuz haşere ilaçlama hizmetleriyle birlikte şehir halkını tahtakurusu ve diğer haşere türlerinden korumaktayız.

Tahtakurusu, boyutları 5-6mm arasında değişmekte olan bir haşere türüdür. Oval ve yassı bir vücudu bulunmaktadır. Bu haşereyle mücadele sürecinde doğal yöntemlerin yeri yoktur. Bireysel olarak alınacak önlemler söz konusu haşere türüne karşı etkisiz kalmaktadır. Bu yüzden tahtakurusu haşeresi ile mücadelenin en yetkili yönü kimyasal ilaçlama çalışmaları olarak ön plana çıkar.

TAHTAKURUSU BESLENME ŞEKLİ

Tahtakurusu olarak tanımlanan bu haşere hayvan veya insan derilerine beslenmek için yapışır. Güçlü ayakları ile birlikte deri üzerine yapıştıktan sonra kolay kolay düşmesi söz konusu değildir. Günlerce, haftalarca orada kalabilir. Buraya yapışmasının sebebi haşere türünün kan emerek besleniyor olmasıdır.

TAHTAKURUSU ISIRMASIYLA NE TÜR SONUÇLAR OLUŞUR?

Tahtakurusu ısırığı çok tehlikelidir. Genel olarak her canlının kanını emen bir haşere olduğundan sağlıksız canlıların kanını emerek virüsleri alabilir. Bu durumda sağlıklı bir insanın kanıyla temas etmeye başlarsa ona mikrop bulaştıracaktır.

Mikrop bulaşmasının yanı sıra ısırıktan sonra deri üzerinde yoğun kaşıntılar, kızarıklıklar, ağrılar ve yaralar oluşmaya başlar. Çok rahatsız edici bir durumdur. Tahtakurusunun rahatsız edici yönünden korunmak için varlığının tespitiyle birlikte derhal kimyasal ilaçlama önlemi almak gerekmektedir. Aksi takdirde tahtakurusu ile mücadele mümkün değildir. Çünkü bu haşereye karşı doğal olarak alabileceğiniz tek bir önlem dahi bulunmamaktadır.

Tahtakurusu çok küçük boyutlardaki bir haşere türü olması nedeniyle insana temas etmeden, ısırdığına dair bazı belirtiler görülmeden onun varlığını tespit etmek çok güçtür.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

İstanbul’da şehrin tüm ilçelerine sunmakta olduğumuz haşere ilaçlama hizmetleri içerisinde tahtakurusu ilaçlama desteği de yer almaktadır. İnsanların evleri içerisinde, iş yerlerinde, depolama alanlarında, fabrikalarda ve yaşadıkları diğer tüm alanlarda ortaya çıkan tahtakurusu haşeresini profesyonel önlemler alarak ortadan kaldırıyoruz.

Tahtakurusu ilaçlama hizmetlerimizde sıvı ilaçlama (kokulu) çalışmaları yapıyoruz. Firmamızdan tahtakurusu haşeresine karşı destek almak için gün içerisinde her saat bizleri arayabilir, sorununuzu tüm detaylarıyla anlatarak ilaçlama hizmeti talep edebilirsiniz. Firmamız gün boyunca iletişim hatları üzerinde sizleri bekliyor olacak.

Tahtakurusu İlaçlama ihtiyacınız olması durumunda bizleri arayabilirsiniz.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?