Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır

Zararlı yapıdaki böcekler ve diğer haşere türleri çeşitli sebepler nedeniyle yaşam alanlarımıza sızan varlıklardır. Evlerimize giriş sebepleriyse dış alanlarda yuvalarının bozulması veya gıda bulamamalarıdır. Hem besin ihtiyaçlarını karşılamak hem de barınmak için evlerimize girerler ve bu durumda böcek ilaçlama yapma gereği doğar.

Böcek ilaçlama nasıl yapılır merak edilen bir konudur. Zararlı varlıkları yaşadığımız bölgeden uzaklaştırmak için en etkili yol ilaçlama yapmaktır. Genellikle sıvı veya jel yapıdaki kimyasal ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilir. İlaçlamada kullanılan ekipmanların, ilaçların ve tekniklerin etkisi sürecin başarısını etkileyecektir. Bu yüzden yalnızca Sağlık Bakanlığı onaylarını ve gerekli tüm sertifikaları almış böcek ilaçlama şirketi seçilmelidir.

Jel Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır

Jel ilaç yalnızca hamamböcekleri veya benzer türler için kullanılırken farklı haşere türlerinden kurtulmak için sıvı kimyasallar kullanılır. İnsan elinin erişmekte güçlük çekeceği kuytu yerlere jel ilaçlar sürülür ve böceklerin bu tuzağa düşmesi beklenir. Bu böcek ilaçlama yönteminde alınması gereken tedbir yoktur. Jel ilaçlar direkt temas edilmediği takdirde hayvanlara veya insanlara zarar vermeyecektir.

Sıvı Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır.

Sıvı ilaçlama uygulaması kokusuz veya kokulu olmak üzere iki farklı türe ayrılır. Kokulu olanda buharlaştırma tekniği tercih edilirken kokusuzda direkt püskürtme yöntemi tercih edilir. Kokusuz böcek ilaçlama uygulaması yalnızca yüzey bölgelere yapıldığı için hasta olan bölgelerde, 24 saat hizmet veren iş yerlerinde ve gıda saklanan alanlara yapılır.

Böcek ilaçlama firmamız haşerelerin tespit edildiği alanlarda sorun tespiti, etkin mücadele ve dezenfekte uygulamaları gibi tüm konularda müşterilerine sınırsız hizmet sunmaktadır.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?