Böcek Türlerini İlaçlama

Böcek Türlerini İlaçlama

Böcek türlerinin sayısı her geçen gün gittikçe artmaktadır. Bu sayının artması ile insanların tedirgin olma oranları da artmaktadır. Çünkü bu böcek ve haşere çeşitleri insanlara ve doğaya karşı bazı zararlı eylemlerde bulunmaktadır. Her attıkları adımda bir insan ile karşılaşmaları her hangi bir olay demektir. Bir böcek ve haşerenin insanlar gibi gıda deposu özelliği taşımasından dolayı çok saldırmaktadır. En verimli besin olan kanı içmek için yoğun bir şekilde saldırmaktadırlar. Kan içiçi bu böcek ve haşereler alışkanlık yaptıklarından dolayı sürekli saldırmaktadırlar. Ancak bizler bu canlılara karşı böcek ilaçlama yapmamız şart olmuştur. En kaliteli ilaçlar ile verilen mücadelede bu böcek ve haşereler etrafımızdan uzaklaştırmaktayız. Sadece kanımız için çevremizde gezmeyen bu canlılar, aynı zamanda bizim evimizde olan gıdaları yemek, fabrikalarda üretilen gıdaları yemek, pastanelerde ki gıdaları yemek, restaurantlarda ki gıdaları yemek için sürekli bir saldırı pozisyonundalar. Biz insanlar bu böcek ve haşereler ile çok yönlü mücadele etmemiz gerekmektedir. Böcek ilaçlama bizim sağlığımızı ve çevremizde bulunan gıdaları korumak için alınacak en önemli tedbirdir.
Böcek türleri ile mücadelede karşımıza çıkan bir böcek türü de gümüş böceğidir. Gümüş böceğine gümüşçün de denmektedir. 3 ay yaşama süresi olan gümüş böceği, bu zaman zarfında gerekli olan besinleri yemek için her türlü yolu denemektedir. Bu canlının baş kısmında çok güçlü olan bir ağı vardır. İki çift anten ile yönünü bulmaya çalışan gümüş böceği, besinlerin nerde olduklarını takip edip bulmaktadır. Gümüş böceklerinin yaşadıkları alanlar evlerin duvar diplerinde bulunan çukurlarda ve çatlaklarda bulunurlar. Her yere uyum sağlama özelliği ile farkını gösteren bu canlı türü her an karşınıza çıkarak sizi korkutabilmektedir. Gümüş böceği öyle dayanıklı bir böcektir ki haftalarca gıda almadan yaşama imkânı bulabilmektedir. Gümüş böceği kâğıtları çok sevdiği için kitaplar arasında, kartonlar arasında ve kütüphanelerde sık görülebilir. Yani kâğıtlara zarar veren bir canlı türü olan gümüş böceği önemli evrakları yiyerek sorunların büyümesine neden olur. Şirketlerin ofislerinde bulunan evrak odasında çok sık yaşar ve evraklara zarar verir. Bu böcek ve haşere türüne karşı böcek ilaçlama yapan şirketleri derhal çağırmakta yarar vardır. Duvarda ki tablolara da zarar veren gümüş böceği insanların canını sıkan itici bir canlı türüdür. Gümüş böceği sadece kâğıtlardan beslenmez. Hem ölü böcekler yer hem de kendi türlerini yakalayarak yer. Çünkü bu canlılarda protein oranı oldukça fazladır.
Gümüş böceği insanların yaşadıkları alanlara girip burada bulan ekmek, un, pirinç, yemekler vb gibi birçok gıdanın üstünde gezinirler. Gezinirken ağzından salgıladıkları salyaları gıdaların üzerine bırakarak besinlerin mikroplu olmalarına neden olmaktadır. Ayrıca dışkılarını da her yere bırakan bu canlının virüs yayma olasılığı da yüksektir. Gümüş böceğinin bu kadar çok zararlı olması insan sağlığına karşı olumsuz sonuçlara neden olur. Kâğıtları yeme özelliği olan bu canlının birçok önemli evrakın veya dosyanın hasar görmesine neden olmaktadır. Gümüş böceğinin zarar verdiği alan o kadar çoktur ki saymak ile bitmemektedir. Özellikle lokantalarda ve fırınlarda da bulunan bu canlının müşteri kaybına neden olması ile sinirleri bozmaktadır. Bu canlı ile mücadele etmek için kâğıt, karton ve koli gibi kâğıtların bir arada birikmesi ile buralara gelen böceğe karşı böcek ilaçlama kullanılması iyi olur. Bu ortamların nemli olmaması gerekir. Bu böceğin yok edilmesi için jel ilaç kullanılması çok doğru olur. Jel ilacı yiyen her böceğin ölmesi ile bu ölü böcekleri de diğer böceklerin yemesi ile zincirleme ölümlerin olması iyi bir sonuçtur.

 

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?