Sıcaklar Etkisini Gösteriyor Böcek ilaçlamaya Dikkat

\"metkim_ilaçlama_böcek\"
 Sıcaklar etkisini gösteriyor
İstanbul\’ umuzun gürültülü ve kalabalık semtlerinden Ataşehir hızla çevrelerin dolmasını görmekteyiz. Nufusün artışı sebebiyle haşereler de çoğalmaya başladı.
Özellikle haşerelerin üreme zamanları yaz mevsimlerinde çoğalmaktadır.  Hem yaz aylarının gelmesi ile hem ise insanlarımızın sokaklara çıkmasıyla böcekler çoğalmaktadır.
Bunun yanı sıra yaz mevsimlerinde daha çok gıda ürünlerini tükettiğimizden kokularına ve artıklarına geldiklerinden evlerimize kadar girmektedirler.
Özellikle balkan tarzı ve bahçeli yerlerde ışık vs. gidi yerlere böcekler çok gelmektedirler. Bahçenizin haftalik olarak düzenli ve özenelerek temizlenmesi ve ilaçlanması şarttir. Ateşehir böcek ilaçlama şirketi bahçeli evleri gezerek bahçede üreyen böcekleri ilaçlayıp evlere girmesini önlediler.
Böceklerin üremelerini engellemek için bodrum katlarına koyduklarımız eşyalara dikkat edip düzenli olarak temizlik yapmaktayız. Ahşap veya tahta cinsinden eşyalar koymamalıyız.
Aksi taktirde tahta kuruları cinsinden böcekler o tarz yerleri çok sever ve yuva yapmaktadırlar. Ve bu tarz sorunla karşılaştığımızda ilaçlama ile başa çıkamayabiliriz ve o eşyaların birdaha kullanılmayacak haline geldiğini görmekteyiz.
Bahçlerimize birşeyler ekmek için kazdığımız zaman bile birsürü hem göz ile görünen hemde göz ile gözükmeyen böcekler çıkmaktadır. Bu durumda evlerimize birsürü böceğe davetiye vermekteyiz.
Bu tarz yerleri altı ayda bir dumanlı şekilde ilaçlanması gerekmektedir. Böcek ilaçlama şirketlerinin kullanıldığı ilaçlar çok önemlidir ve Sağlık bakanlığından onaylı olması gerekmektedir.Aksi takdirde zehirlenmeler olabilir ve bu durumda mutlaka alo zehirlenme hattı olan 114 ü arayarak hemen müdahele edilmesini isteyiniz.
http://www.alo174.gov.tr/ linki tıklayarak iletişim kurabilirsiniz.
Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?