Sivrisinekler Hayatımızı Tehdit ediyor

Sivrisinekler Hayatımızı Tehdit ediyor

Yaşam alanlarımızın böcek ve tüm zararlılardan arındırılması öncelikle sağlığımız daha sonra da ev halkının huzuru için önemlidir. Bazen banyomuzda, bazen yatak odamızda, bazen de tuvaletimizde karşımıza çıkan bu canlılar bizi hem rahtsız etmekte hem de sağlığımızı riske atmaktadır. Evlerimizde mutfaklarımız başta olmak üzere bütün yaşam alanlarımızı bu canlılardan arındırmak istiyorsak tuvaletlerimizden başlayarak banyomuzu, tuvalet boşluklarını, logar çukurlarını, bina çevresini ve diğer risk bölgelerini ilaçlatarak işe başlamak gerekir. Bizler Ev İlaçlama konusunda uzman ve deneyimli personellerimizle sizlere her zaman hizmet vermeye hazırız. Yaşadığınız yerlerde hamam böceği, bit, pire, güve, karınca, fare, kırkayak, halı böceği, tahtakurusu, tahta kurdu, kara fatma ve çiyan gibi birçok böcek türüne karşı Ev İlaçlaması yaptırarak kolayca önlem alabilirsiniz.
Ev İlaçlaması maddi anlamda her ne kadar bize külfetli görünse de faydalarını düşündüğümüzde bunun gerçekten öyle olmadığını kavrayabiliriz. Örneğin tuvaletlerimizde ve banyomuzda sıkça bulunan hamam böceğinin, gıda zehirlenmesi, astım, hepatit, mantar hastalıkları, verem, dizanteri hastalığına, yine vücut şekilleri sebebiyle en küçük açıklıktan bile evlerimize kolayca girebilen farelerin, veba, tularemi, fare ısırığı humması, sarılık, kuduz hastalığına, bitlerin, sarıhumma, tifüs, deri ve alerjik hastalıklara yol açtığını düşünürsek maddi külfetin ne kadarda önemsiz olduğunu daha da iyi anlayabiliriz. Yine kene ısırıklarında birçok insanımızın hayatını kaybettiği gerçeğini hepimiz televizyonlardan ve gazetelerden duyup okumuşuzdur. Bu ve bunun gibi birçok örneği göz önüne aldığımızda bu zararlı haşerelerin sağlığımız açısından ne kadar büyük risk oluşturduklarını görebiliriz. Dolayısıyla öncelikle evlerimizden başlayarak bütün yaşadığımız yerleri ilaçlatarak bu zararlılara karşı önlem almak mutlak bir zorunluluktur.
Ev İlaçlamasının bizlere sağladığı önemli faydalardan bir diğeri de ekonomik olarak sağladığı faydadır. Bu zararlı haşerelerin birçoğu gıdalarımıza ve eşyalarımıza zarar vererek onların bozulmasına, yıpranmasına veya ömürlerinin kısalmasına yol açar. Örneğin tahta kurdu evimizde bulunan ahşapları kemirerek onların işlevini kaybetmesine veya kullanım sürelerinin kısalmasına yol açar. Güvelerin ana besin kaynağı giyeceklerimiz ve evde bulunan diğer kumaş eşyalarımızdır. Halı böceği adından da anlaşılacağı gibi halılarımızla beslenir. Bunlar gibi daha birçok kemirgen evlerimizde, kablolarımızdan yorganlarımıza kadar, paltolarımızdan ahşap pencere ve kapılarımıza kadar, çiçeklerimizden meyvelerimize kadar birçok eşyamızı telef ederek kullanılamaz hale getirir. Bu da bizlere ekonomik olarak ciddi zararlar verir. Ev İlaçlaması yaptırdığımız takdirde eşyalarımızı da koruyarak telef olmasını önlemiş oluruz.
Ev İlaçlamasında diğer bir faydamız ise ev halkının huzurudur. Genel olarak fareden korkmayan kadın çok azdır. Hamam böceğinden birçoğumuz pek haz etmeyiz. Çocuklarımızın çoğu örümcekten korkar. Bu örneklerde de açıkladığımız gibi haşerelerin nerdeyse tamamı bizleri huzursuz eden, bazen korkutan, bazen iğrendiren, bazen de tedirgin eden gördüğümüzde pekte haz etmediğimiz kısacası sevimsiz canlılardır. Hatta bazı yılan, çiyan ve akrep gibi zehirli canlıların varlığı huzursuzluktan çok daha öte bizlerin ve aile fertlerimizin hayatını tehdit eder. Eğer evlerimizde zehirli canlı bulunma ihtimali varsa hiç düşünmeden ve vakit kaybetmeden bizimle irtibata geçerek Ev İlaçlamanızı mutlaka yaptırmanız gerekir.
Ev İlaçlaması uzman ekiplerce yapılması gereken profesyonel bir iştir ve ihmal edilmemesi gerekir. Ayrıca hangi tür canlılara hangi ilacın kullanılacağı, hangi dozda ve ne şekilde kullanılacağı gibi teknik bilgi ve deneyim gerektiren Ev İlaçlaması bu yönüyle de kritiklik arz eder. İlacın az kullanılması zararlıların tamamen yok olmamasına sebep olurken fazla kullanılması ise aile fertlerimizin sağlığının bozulmasına neden olur. Bizler uzman ve deneyimli kadromuzla evinizi her türlü haşere ve zararlılara karşı koruyarak sizlere daha güvenli bir yaşam alanı yaratabiliriz. Her türlü ihtiyacınızda yanınızda olmaya hazırız.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?