İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Fare İlaçlama Neden Nasıl Yapılır

Fare İlaçlama Neden Nasıl Yapılır

Fare ilaçlama; kirli olarak tanımlayabileceğimiz ortamlarda gününü geçirmekte olan farelerin insan sağlığını kötü etkileyen mikroorganizmalar taşıması, ev içerisinde bulunan yiyecekleri ve bazı eşyaları kemirerek ekonomik kategoride zararlar oluşturması sebebiyle yapılır.

Kapalı alanlar içerisinde korkuya sebebiyet vermekle birlikte hem sağlık hem de maddi sorunlar oluşturan farelerle mücadele etmek oldukça zordur. Onları ortadan kaldırmak ancak “fare ilaçlama” olarak isimlendirmekte olduğumuz uzman hamlelerle mümkündür. Üstelik bu uygulamaların yalnızca uzman kişi veya gruplarca yapılması gerekir.

Metkim Fare İlaçlama Firması sıvı ilaçlarla ve istasyon yöntemleri kullanarak kemirgenlerle mücadele eder. Fareyle mücadelenin temel unsuru zehirli yemlerdir. Kullanılan zehirlerin piyasanın en son üretilen kimya endüstrisi ürünleri olması gerektiği gibi farelerde çekingenliğe sebebiyet vermemekle birlikte anlık etki oluşturmamalıdır.

Fare canlı yakalama kafesleriyle mücadele sistemi de “Metkim Fare İlaçlama Firması” tarafından hazırlanan uzman organizasyonlardan bir tanesidir. Bu oluşumda hedefler büyük farelerdir. Çeşitli unsurlar sebebiyle büyük farelerin yakalanamadığı veya canlı ele geçirilmek istendiği durumlarda fare ilaçlama yapmak yerine canlı yakalama kafesleriyle mücadele edilir.

Metkim İlaçlama Firması tarafından tercih edilmekte olan fareyle mücadele yöntemlerinden bir tanesi de çoklu fare yakalama istasyonlarıdır. Daha çok profesyonel kullanımlar için tavsiye edilmektedir. Depolama alanları, üretim tesisleri vb. gibi genellikle fare ilaçlamanın sakıncalı olduğu noktalarda çoklu yakalama istasyonları kurulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İlaçlama İşleminde Cihaz Farkı başlıklı makalemizde ilaçlama cihazları, ilaçlama firmaları ve İlaçlama İşleminde Cihaz Farkı hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...