İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Fareler İle Mücadele

fare ilaclama

Fareler İle Mücadele

İnsanlar evlerinde, iş yerlerinde karşılaştıkları farelerden kurtulmak için zaman kaybetmeden fare ilaçlama şirketleri ile görüşmelidirler. Fare ile mücadele ertelendikçe, bu canlının verdiği zararlar da artacak ve mücadelesi zorlaşacaktır.

Farenin zararları ?

Kemirgenler, hastalık taşıyıcıdırlar. Taşıdıkları hastalıkların en zararlısı Hatta virüsüdür. Bu virüs, yüksek ateş ve kanamalar ile meydana çıkan hastalıktır. Virüsün ilerlemesi sonucu kişilerde, kalp yetmezliği ve akciğer kanamaları ile olası hastalıklar meydana çıkması muhtemel sonuçlarındandır. Kemiricilerin bulaştırdığı diğer bir hastalık ise koyu renk kabarcıkla deride beliren ve siyah ölüm denilen veba hastalığıdır. İnsanlara veba hastalığı sıçan piresi tarafından kemiricilerden taşınmaktadır. İnsan sağlığını etkileyici zararları olduğundan fare ile mücadele asla ihmal edilmemeli ve bu konuda yardım almak için fare ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmelidir. Fareler ile mücadele eski zamanlara dayanmaktadır. En sık görünen ve kullanılan yöntem ise evlerde kedi beslemekteydi. Bu yöntem, kedinin hazlı koşabilme ve uyanık olma yöntemine bağlı bir yöntemdi. Günümüzde ise fare ile mücadele etmenin en etkili yolu Sağlık Bakanlığının kontrolü altında olan ilaçlama yöntemleridir. Küçük bir fare ısırığının bile çok zararlı olduğunu unutmamak gerekir ve fare ile mücadelemizi bu gerçeği göz önüne alarak yapmamız gerekir. Özellikle profesyonel olmayan kişilerin yaptığı bu mücadele bazen çok acı kayıpları da birlikte getirmektedir. Fare ile mücadele yöntemin en gelişmişi kemirgen istasyonu denilen yöntemdir. Bu yöntemde farelerin kapsüle girebilecek kadar delikler bulunur ve bu deliklerin içinde zehirli yemler bulunmaktadır.

Fareler bu yemi yedikten sonra istenilen başarıyı sağlamaktadır. Bu zehirli besinleri yiyen fareler zehri yuvalarına taşır. Bu yöntem yuvaları dağıtmaya yönelik bir yöntemdir. Fare ilaçlama uygulamalarından olan, fare kemirgen istasyonu yöntemi ile büyük oranda bu kemirgenler yok edilmektedir. Fare ile mücadelede mutlaka ilaçlama periyodik yapılmalı tek ilaçlamayla kesin sonuç ortaya çıkmayacağını unutmamak gerekir. Fare ile mücadele de bireysel olarak mücadele etmeyip, profesyonel ve yasal ilaçlama şirketleri tarafından fare ilaçlama hizmeti almak gereklidir. Yasal ilaçlama şirketleri, fare ile mücadele konusunda kullandıkları etkili ve yasal fare ilaçları ve kullandıkları farklı yöntemler ile fareleri yok etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Show Tv 'de Genel Müdürümüz Tarafından Doğru İlaçlama Nasıl Olur Röportajımız başlıklı makalemizde istanbul böcek ilaçlama ve mobile ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...