İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Hamamböceği Nasıl İlaçlanır?

Her biri milyonlarca bakteri taşıyan hamamböceği nasıl ilaçlanır acaba diye düşünmek ve gerekeni yapmak yaşam alanlarında gereken hijyeni sağlamak açısından önemlidir.

Bu konuda hizmet veren ilaçlama firmalarının her gün karşılaştığı soruların başında hamamböceği nasıl ilaçlanır, kökü nasıl kurutulur gelmektedir. Bu arada gene evlerde çok karşılaşılan kalorifer böceklerinin de aslında Alman hamam böceği olarak geçtiğini ekleyebiliriz. Bu zararlı haşerenin diğer türleri arasında Amerikan hamam böceği ile Şark hamam böceği gibi çeşitler var.

Ve eğer müstakil bir evde yaşıyorsanız, evinizi de böceklerden temizlemişseniz sizde artık hamamböceği görülme ihtimali azalmıştır. Komşunuzdan size gelecek böcek türü pek olmayacaktır. Çünkü hamamböcekleri bir şekilde bütün evlere yayılabilir.

Hamamböceklerinin Yaşadığı Yerler

Sizin ve ailenizin sağlığı açısından hamamböceklerinin yaşadığı ve yuva yaptığı yerlerin tespiti işe yarar. Evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur sorusunun yanıtı için öncelikle çatlak fayans aralarına, duvar diplerine, lavabo altlarının kıvrımlı yerlerine, banyo giderlerinin çevresine ve en önemlisi açıkta yiyecek bıraktığınız dolap içlerine bakın. Örneğin açıp kullandığınız ve sonra iyice kapatmadan erzak çekmecesine koyduğunuz kuru bakliyatlar hamam böceklerini çeker. Duvarlarda yuva olabilecek tüm boşluklar da aklınızda olsun. Yüksek emiş gücü olan bir elektrik süpürgesi ile bu sayılan noktaları sık sık süpürmek fayda sağlayacaktır. Böylece hamam böceği yumurtalarını, böcek dışkılarını ve diğer tüm böcek pisliklerini yaklaşık iki santim derinliği olan çatlaklar içinden temizleyebilirsiniz. Fakat bu çeşit haşerata karşı esas çözüm ilaçlamadır. Hamamböceği nasıl ürer sorusunun yanıtı olan çok fazla çoğalır derdi için kesin çare böcek ilaçlarıdır. Böylece derin çatlaklardaki yuvalar yok edilebilir. Etrafta yiyecek olmaması koyulan bu böcek yemlerini daha cazip hale getirecektir.

İlaçlamada Dikkat Edilecek Hususlar
Örneğin kaliteli bir ilaçlama firmasının yapacağı iş sizi haşeratlardan kurtarır. Bu firmalar Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanmaktadırlar. Bu firmalar sizin ve varsa evcil hayvanlarınızın zarar görmemesi için gereken bütün tedbirleri de almakta ve sizi yönlendirmektedirler. Bu yüzden ilaçlama işleri için lütfen ucuza kaçmayın ve profesyonel firmaları tercih edin.

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama İşlemi Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde böcek ilaçlama, haşere ilaçlama ve ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...