Akar İlaçlama

\"akar

Akar böcekler gözlerimiz ile göremediğimiz bir haşere türleridir. Genellikle hayvanların derilerine yapışarak nüfus etmektedirler.

Akar Böcekler Nerelerde Yaşarlar ?

Akarlar\’ın çoğu hayvanın sert derisi olduğundan dolayı derisine yapışarak yaşamaktadırlar ve tüylerinin aralarından gözükmemektedirler. Akar haşereleri normal şartlarda da göz ile gözükmeyecek kadar küçük haşare tipidir. Bir tanesi ürediğinde yüzlerce yavru verebilecek kapasitede dirler.

Akar Böceklerin Etkileri Nelerdir ?

Akar böcekler genellikle göz ile göremiyeceğimiz kadar küçüklerdir. Kolumuzda veya bacaklarımızda gezerken dahi görmekte zorkuk çekebileceğimiz bir haşere türüdür. Akar böceğin yan etkileri kaşınmaya neden açar. Özellikle hayvanlar bu haşere yüzlerinden kaşınmaktadırlar. Ve olabilecekten fazla şekilde mikrop taşımaktadırlar. Bu haşereden kurtulmanın tek bir yolu vardır. Oda ise ilaçlama yaptırmaktır.

Akar Böcekleri Nasıl İlaçlama Yaptırmamız Gerekmektedir ?

Bu tür haşereleri gördüğümüz süreçte hiç vakit kaybetmeden ilaçlama firmalarını aramaktayız. Aksi taktirde yüzlerce yavru vererek evinizde ciddi haşere sıkıntısı olabilir. Dışarlarda satılan markası bilinmeyen ve bilinçsiz şekilde tüketilen ilaçlardan uzak durmamız gerekmektedir. Çünkü hiç bir faydasını görmeyeceksiniz. Aksine sağlığınıza zarar vereceksinizdir. En düzgünü İlaç firmalarını arayarak yüksek kalitede güvenilir olduğunu anlayarak evinizi veya o arkadaşlara teslim etmeniz siz açısından faydası olmaktadır. İlaçlama firmaları evlerinize gelerek ilk önce keşif yaparak daha sonra ise ilk önce personelin kullanması gereken önlemleri alarak daha sonra ise kaliteli ilaçlarla evinizin, ofisinizin her bir yerini ilaçlayarak bir hafta sulu temizlik yapmayarak sadece kuru temizlik yapabilirsiniz ilaç kuruduktan sonra. İlaç esnasında evinizde evcil hayvan var ise ilaç kuruyana kadar yani yaklaşık bir saat süre içerisinde ilaç yapılan yerleri yalamamalarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aslında hiçbir zararı yoktur fakat sonuç olarak ilaç olduğundan ve kokusu olduğundan miğdesini bulandırarar kusmasını sağlamaktadır hayvanın. Bu sorun ile karşılaşmamanız için bu nedenlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Akar Böcek İlaçlama Yaptıktan Sonra Kaç Gün İçerisinde Sorundan Kurtulacağım ?

Böcek ilaçlama yaptırdıktan sonra yaklaşık bir iki gün içerisinde haşerenin artmasını göreceksiniz fakat o artış sorun değil bütün böcekleri yuvalarından çıkardığı için bir haftanın sonunda yok olduklarını göreceksiniz.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?