İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

İlaç Zehirlenmelerine Dikkat

bocek ilacma

Bu sektörde iyi yere gelen ve profesyonelleşmiş firmalar Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçları kullanarak sıkıntıları minimuma indirmişlerdir. Sağlık bakanlığından onaylanmış olan ilaçların düzgün şekilde kullanıldığı taktirde hiç bir sıkıntıyla karşılaşmamaktadırlar.

Dumanlı Böcek İlacının Zararı Var Mıdır ?

Evinize veya ofisinize ilaçlama yapılırken dumanlı ilaçlama yapılırken personelimizin bile maske ile yapmasının zorunluluğu vardır. Dumanlama yapılırken açık gıdaların bir daha kullanılmasına önem göstermeniz gerektiğini ve nevresim gibi eşyaların da yıkanmasında fayda vardır. İşlem bittikten sonra işlem yapılan alana belli bir süre girilmemesi gerekir. Aksi taktirde girilirse hapşuruk ve öksürük ile karşılaşabilirisiniz.  İlaç zehirlemez yalnızda belli bir süre öksürük tutturabilir. Bu da sizleri rahatsız etmektedir.

Zehirlenme Esnasında Ne Yapmam Gerekir ?

Zehirlenme esnasında direk alo 114′ ü arayarak şikayetinizi ve o anki durumunuzu anlatmanız gerekmektedir. Her zaman böcek ilaçlama yaptıracağınız zaman mutlaka ilaçlama şirketinin geçmişini araştırarak internet sayfalarından formları okuyarak ve görüştüğünüz personelin yaklaşımına ve iş bilgisine bakarak, sağlık bakanlığı tarafından belgeleri olduğuna karar verdikten sonra ilaçlama yaptıracağınıza karar verebilirsiniz.Kesinlikle yaptırmış olduğunuz ilaçlamalar garantili olması zorunludur. İyi böcek ilaçlama firmaları ilaçladıktan sonra aynı yerde tekrardan sorun ile karşılaştığınızda ulaşıma geçtikten sonra genellikle aynı gün içerisinde gelip ücretsiz şekilde ilaçlama yapabilirler.

İlaçlamadan Sonra Çocuklarımıza Dikkat !

Sıvı ilaçlama yaptıktan sonra emekleyen bebeklerimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Genellikle köşelere yapılan sıvı böcek ilaçlama yaklaşık bir haftaya yakın ıslak temizlik yapılmadığı için bir hafta ilaçlama yapılan yer kurusa dahil ilaç orada kalmaktadır. Emekleyen bebek ellerini böcek ilaçlama yapılan yerleri elleyerek daha sonra da ise bütün bebekler gibi ellerini ağzına götürdüğünde yerdeki ilacı ağzına getirecektir. Ve zehirlenmelere yol açacak sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli maddelerden birisi budur. Burada ebeveyn’ lere bunları kontrol etmek düşmektedir. Birçok firmalar insanlarımızın sağlığını düşünmeden ve en ucuz böcek ilaçlarını alabilmek için sağlıksız, kanserojen madde içeren ilaçlar alarak hem zehirlenmelere yol açar hemde sorunun bitmesini engelleyemez. İlaçlama yaptıktan sonra garantisini vermez ve bir daha bu firmalara ulaşamazsınız.