İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

İstanbul’da Örümcek İlaçlama Zamanı Geldi

İstanbul’da Örümcek İlaçlama Zamanı Geldi

Örümcek, yaz kış demeden her dönem içerisinde insanların yaşadıkları ortamlara sızmayı başaran bir haşere türüdür. Çöllerde sıcağa karşı dayanıklı olduğu gibi soğuk mevsim şartlarına karşı da çok dayanıklıdır. Ayrıca birçok örümcek türü vardır. Bu açıdan yılın her dönemi içerisinde, akla gelebilecek tüm ortamlarda örümceklerle karşı karşıya kalmak olası bir durumdur.

Örümceklerin genel olarak görüldükleri mekanlar; oturulan evlerin bodrum kısımları, binalarda pek fazla işlevi olmayan kuytu köşeler, tezgahların ve dolapların iç kısımları (altları), duvarların birleşen üç köşesi, çatılar, depolar vb. olarak sıralanır.

ÖRÜMCEKLER NASIL BESLENİR?

Örümcekler besin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yoğun bir mücadele sürdürür. Bu mücadele içerisinde hedeflerine (avlarına) çeşitli tuzaklar kurarlar ve öncelikle etkisiz hale gelmelerini sağlarlar. Avları etkisiz hale geldiklerinde ise onları yemeye başlarlar. Hedeflerini etkisiz duruma getirmek adına ısırma, onları zehirleme gibi yöntemler kullanabilirler. Bu teknikler genellikle agresif yapıdaki örümcek türleri tarafından tercih edilmektedir. Ancak ağ kurma yöntemi neredeyse her örümcek türünün ortak olarak tercih ettiği avlanma yöntemidir. Örümcekler avlarına düşürdükleri diğer böceklerin ölmesini sağlar ve onları yerler. Buradan yola çıkılacağı üzere otçul örümcekler olduğu gibi aynı zamanda etçil örümceklerde yer almaktadır.

ÖRÜMCEKLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Örümcek birçok türdeşi olan bir haşere türüdür. Toplam olarak 30 bin tür sayısını aşacak kadar geniş çeşitliliğe sahiptirler. Örümceklerin birçok sayıda zehirli türü olduğu gibi zehirsiz türleri de yer almaktadır. Zehirli örümcekler direkt olarak insanları zehirleyerek olumsuz etki gösterirken zehirsiz olanlarda ağlarına düşürüp öldürdükleri haşerelerin çevreye mikrop yaymasına neden olarak olumsuz durum oluşturmaktadırlar.

Örümcekler ağlarını yalnızca avlanma aracı olarak değil aynı zamanda yuva ortamı olarak da kullanabilirler. Bu açıdan örümceklerin ağlar üzerinde uyumalarına da çok sık rastlanmaktadır.

İSTANBUL ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

İstanbul Böcek İlaçlama Firması olarak örümcek ilaçlama çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürüyor ve yaşadıklarınız ortamlar haşere kaynaklı istenmeyen sıkıntılar çıkmasına engel oluyoruz.

Örümcek haşeresine karşı alınacak bireysel önlemler çok yeterli olmayacaktır. Bu açıdan kimyasal ilaçlama çalışmalarının sürdürülmesi gerekmektedir. İstanbul’da yasal, sizlere her konuda güvence sunan bir firmaya örümcek ilaçlama yaptırmak istiyorsanız şirketimizi arayın.

İstanbul’da Örümcek İlaçlama Zamanı Geldi başlıklı makalemizin yanı sıra diğer makalelerimizide okumanızı tavsiye ederiz.