İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir ?

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir ?

Böcek ilaçlama çalışmaları içerisinde belirli yöntemler bulunur ve bu yöntemlerden yararlanarak zararlı canlı etkinlikleri ortadan kaldırılır. İstanbul haşere ilaçlama firması olarak bu süreç içerisinde tercih ettiğimiz yöntemler aşağıda bulunduğu gibidir.

Sıvı Kimyasallar ile Haşere Mücadelesi

Kokulu ve kokusuz olarak farklı özellikler taşıyan sıvı kimyasallar haşereyle mücadelenin vazgeçilmez ürünleridir. Her türlü alan üzerinde uygulanmaları ve tüm haşere türleri üzerinde etkili olmaları açısından tercih edilirler.

Kokulu kimyasal ilaçlama çalışmaları içerisinde ilacın haşere türü üzerine temas etmesine gerek yoktur. Haşerenin gezindiği alanın ilaçlanması yeterlidir. İlaç buharlaştırma yöntemiyle uygulanarak her yere yayılması sağlanır ve haşere bu durumdan etkilenerek ortadan kalkar.

Kokusuzda ise ilacın bir zararlı canlı grubu üzerine temas etmesi zorunludur. İlaç haşerelerin üzerine püskürtülür ve kimyasalın temas etmesi sonucu haşere türleri etkinliğini zaman içerisinde yitirmeye başlar.

Katı Kimyasallar ile Haşere Mücadelesi

Toz veya haşerelerin yiyebileceği türden zehirler Kağıthane ilaçlama çalışmalarında katı yapıdaki kimyasal böcek ilaçları olarak bilinir. Haşere türlerinin yoğun bir şekilde görüldükleri alanlar üzerinde ve yuva kısımlarında uygulanırlar. Bu ilacı yiyen haşere ölür.

Jel Kimyasallar ile Haşere Mücadelesi

Jel yapıdaki böcek ilaçları belirli sınıflarda yer alan zararlı canlı gruplarıyla mücadele açısından gereklidir. Bunları; hamamböceği, kalorifer böceği ve türevleri olarak sıralamak mümkündür. Yukarıda olduğu gibi jel ilaçta yenmesi üzerine zararlı canlıları zehirler ve bir süre sonra ölmelerine neden olur. İlaçlama sürecinde en sık tercih edilen tekniklerden biri olarak bilinir.

Bir önceki yazımız olan Bayrampaşa ilaçlama başlıklı makalemizde Bayrampaşa ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...