İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

ilaçlama

istanbul ilaçlama

Neden istanbul Böcek İlaçlama Firması

Böcek ilaçlama firmaları her zaman gelişmeye devam eden bir yapıya sahiptir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından sürekli haşere türleri, zararları ve onları etkisiz hale getirme konuları üzerine araştırmalar yapılır. Bu araştırmaların sonucunda en etkili, başarılı sonuçlar veren haşere ilaçlama yöntemleri tespit edilir ve her zaman böcek ilaçlama işinin sonucunda kaliteli sonuç almak için kullanılırlar.

Profesyonel bir istanbul böcek ilaçlama firması tarafından yapılan ilaçlamanın ardından haşere sorunu %100 bir şekilde kontrol altına alınır. Kısa vade içerisinde aynı bölgede tekrar haşere sorunu görülemez. İlaçlama süreci boyunca kaliteli böcek ilaçları kullanıldığı için iş bitiminden sonra rahatsız edici, kötü kokularda ortaya çıkmaz. Zaman kaybetmeden haşere problemine bir son vermek için size kesin sonuç garantisi veren böcek ilaçlama firmaları ile çalışmayı deneyin.

İlaçlama Nedir

İlaçlama, doğal ortamda bulunan kemirgen veya haşere türündeki canlıların hem insan sağlığı hem de doğal faktörlere yönelik oluşturduğu tehditlere karşı verilen profesyonel mücadeledir ve yalnızca uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Bireysel tarzda haşere ortadan kaldırma yöntemleri uygulamaktan kaçınmalı ve ilaçlama işi uzman böcek ilaçlama firmalarına bırakılmalıdır.

İstanbul İlaçlama Neden Yapılır

Haşereler sayıca çok hastalık taşır ve taşıdıkları bu hastalığı barındıkları ortama ve çevresine yayarlar. Bu durumdan insan sağlığı, evcil hayvanlarımız ve diğer doğal unsurlar ciddi boyutlarda etkilenir. Zamanında temizliği yapılmayan ve periyodik aralıklarla ilaçlanmayan bölgelerde görülen hastalık salgınlarının temel nedeni zararlı böcek türleridir. Zararlı etkiyi ortadan kaldırmak hatta oluşmadan engellemek adına böcek ilaçlama firmalarının ilaçlama yapması gerekir.

İlaçlama Nasıl Yapılır

İlaçlama işi profesyonellik gerektirdiği için ilaçlamanın nasıl yapıldığı hep merak konusu olmuştur. Böcek ilaçlama yöntemleri ilaçlanan alanlara göre farklılık gösterir. Uzman böcek ilaçlama firmalarının önerilerine göre B alanı ilaçlanırken B’den farklı bir yapıya sahip A alanında kullanılan böcek ilaçlama yöntemleri B alanında kullanılamaz. Sorunlu bölgeye yönelik uygulanan etkin ilaçlama yöntemleri kadar iş üzerinde kullanılan böcek ilaçlarının kalitesi de önemlidir. Böcek ilaçları ne kadar kaliteli olursa böcek ilaçlama firması tarafından yapılan iş aynı ölçüde başarıyla sonuçlanır.

a. Jel ilaçlama: Sadece hamamböceği türleri üzerinde kullanılan bir yöntemdir. Jel ilaçlar hamamböceklerinin ortam içerisinde gezinebileceği kuytu köşelere sürülür ve jel ilacın kokusuna doğru hareket eden hamamböcekleri ilacı yiyerek etkisiz hale gelir.

b. İstanbul Sıvı ilaçlama: Kendi içerisinde kokulu sıvı ilaçlama ve kokusuz sıvı ilaçlama olmak üzere ikiye ayrılan bir yöntemdir.

Kokulu sıvı istanbul ilaçlama, haşereleri etkisiz hale getirmek için en çok tercih edilen böcek ilaçlama yöntemidir. Böcek ilaçlama firmaları da kokulu ilaçlama yöntemini önermektedir. Çünkü sprey türündeki böcek ilaçlarının her yere sıkılması zor olabilir. Sıvıda tüm bölgeye temas etmeyecekse en etkin yöntem kokulu ilaçlama yöntemidir. Sıvı yüzeye temas ettikten sonra koku çevreye yayılmaya başlar ve kısa süre içerisinde haşereleri etkisiz hale getirir. Örneğin hem göremediğimiz hem de elimizin erişemediği haşere yuvalarını temizlemek için kokulu sıvı ilaçlama yöntemini kullanmak gerekir. Sıvı ilaç haşerelerin yuva yaptığı bölgeye uygulandıktan sonra tüm çevreye yayılmaya başlar. Sıvının temas etmediği bölgelerde de koku etkisini gösterir ve haşereler etkisiz hale gelmeye başlar.

Bu yöntemde havaya zararlı bir koku salındığı için böcek ilaçlama firmasında görevli uzmanların haricinde hiç kimse ilaçlanan bölgede bulunmamalıdır.

Kokusuz sıvı ilaçlama, etkisini geç gösteren fakat kalıcı bir ilaçlama yöntemidir. Sıvının böceğe temas etmesiyle birlikte böceklerde zehirlenmeler gerçekleşir fakat sıvı böceğe temas edene kadar belirli bir süre geçtiği için etkisini geç göstermektedir. Kokusuz sıvı ilaçlama yönteminde havaya zararlı bir koku salınmadığı için insan sağlığı açısından sakıncalı bir durum yoktur.

c.İstanbul Larvasit İlaçlama: Uçan haşereleri etkisiz hale getirmek için kullanılan ilaçlama yöntemine larvasit ilaçlama nedir. Çoğunlukla karasinek ve sivrisinek türünde uçan haşerelerin üreme yaptığı bölgelere uygulanır. Üreme bölgelerinde bulunan yumurtalar ve larvalar

Uçan haşereleri etkisiz hale getirmek için kullanılan yönteme larvasit ilaçlama denir. Çoğunlukla karasinek ve sivrisinek türü uçan haşerelerin üreme yaptığı bölgelerde bulunan yumurtalar ve larvalar üzerine larvasit etkin maddesini taşıyan ilaçlar bırakılır. Burada amaç uçan haşerelerin üremesini engellemektir. Bu yüzden diğer böcek ilaçlama yöntemlerinin pek etki göstermediği uçan haşere ilaçlamasında en etkin yöntemdir. Genellikle çöplük, kanalizasyon, kirli su birikintileri gibi ortamlara uygulanır.

d. İstanbul Hacimsel İlaçlama: Bu yöntem uçan haşereleri etkisiz hale getirmek için kullanılır. Açık alanlarda yapılan hacimsel ilaçlama yönteminin termal fog (sıcak sisleme yöntemi) veya ULV (soğuk sisleme yöntemi) olmak üzere günün belirli saatlerinde uygulanması gerekir.

En Çok Karşılaşılan Zararlı Haşere Türleri

İstanbul Fare İlaçlama

Fareler keskin bir koku alma yeteneğine sahiptir. Koklama gibi duyma yetenekleri de gelişmiş bir yapıya sahiptir. Vücut yapıları sayesinde insanlara göre aşılması güç birçok bölgeye girerler ve yüksek bölgelere de tırmanırlar. İnsanların en çok hastalık kaptığı fare türleri ise ev faresi olarak da tanımlanan fındık faresidir. Farelerden bulaşmakta olan hastalıkları sıralayacak olursak tifüs, hanta virüsü, veba hastalığı, LYM, humma hastalığı, verem gibi birçok hastalığı öne sürebiliriz.

İlaçlama firması fareleri etkisiz hale getirmeden önce mekân keşfi yapar. Mekân keşfi yapıldıktan sonra bu mekâna en uygun ilaçlama teknikleri ve kaliteli böcek ilaçları seçilir. Ardından da fare ilaçlama süreci başlar.

Sürüngen İlaçlama

Yılanların yaşam alanlarını istila etmeye başladığında tercih edilen ilaçlama yöntemidir. Yılanların veya diğer sürüngenlerin hem kendi zehirlerinden hem de taşıdıkları hastalıklardan korunmak için sürüngen ilaçlaması yapılması gerekir.

İstanbul Böcek ilaçlama firmasında görevli uzman ekip tarafından sürüngenlerin etkin olduğu bölgeler tespit edilir. Bölge tespitinin yapılmasıyla birlikte çevrede hangi tür sürüngen canlıların etkin olduğu, onları etkisiz hale getirmek için en etkili ilaçlama yöntemi ve bu işin kalitesini artıracak bir böcek ilacı seçilir.

Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama en çok tercih edilen haşere ilaçlama hizmetidir. Çünkü her mevsim bu sıkıntıyla karşılaşılır. Yazın karasinek, sivrisinek vb. türdeki canlılarla mücadele ederken kış geldiği zamanda bit vb. gibi haşerelerle mücadele edilir.

Böcek ilaçlama işinde öncelik ortam analizidir. Ortamı tam anlamıyla analiz etmeden yapılan böcek ilaçlamalarında kaliteli bir sonuç beklenemez. Ortam analiziyle birlikte bölgede etkinliğini sürdüren haşere türleri ve yoğunlukları tespit edilir. Tespit edilen türü etkisiz hale getirmek için en uygun ilaçlama yöntemi ve kaliteli bir böcek ilacı seçildikten sonra istanbul böcek ilaçlama süreci başlar.

Tahtakurusu adı verilen haşere yapıları gereği genel olarak gündüzleri alan üzerinde buluna yarık ve de çatlaklar içerisinde barınarak saklanırlar. Geceleri ise bu haşereler çok daha aktiftirler. Tahtakurusu haşeresi kan emerek beslenen zararlılar gurubuna dahil olup bu haşerelere karşı yapılacak olan böcek ilaçlama yöntemleri mutlak suretle profesyonel olarak yapılmalıdır.Tahtakurusu haşeresi ebat olarak 6 mm boyunda olup, şekil itibariyle oval ve de yassı bir yapıya sahiptirler. Tür olarak çok çeşitlilik göstermektedirler. Yatak tahtakurusu, kümes tahtakurusu, tropikal tahtakurusu vb. türleri en çok bilinen türleridir.tahtakurularının kanatları yoktur. Bu zararlılar genel olarak koyu kahve renge sahiptirler ve yumurta bırakarak üremelerini gerçekleştirirler. Bir seferde ortalama olarak 110 ile 200 adet arası yumurta bırakabildikleri için amatör olarak yapılan ilaçlama yöntemleri ile bu zararlılara karşı sonuç alınabilmesi maalesef mümkün değildir.Tahtakurusu yavrularının yumurtadan çıkış süresi beş ile yedi gün arasıdır. Bu zararlıları tehlikeli yapan unsurların başında İnsanların kanlarını emen bu zararlıların ısırdıkları bölgelerde şiddetli ağrı, kabarmalar, kaşıntı meydana gelir.Bu zararlılar insanlara birçok bulaşıcı hastalık taşımalarının yanı sıra geceleri aktif oldukları içi insanlarda uykusuzluk ve pisikolojik sıkıntılara sebep olurlar. Tahtakurusu istanbul ilaçlama yapacak olan personel bu zararlılar hakkında ayrıntı bilgiye sahip olmalıdır.İnsanların kanını emerek beslenen yaşamlarını idame ettiren bir diğer haşere gurubu ise pirelerdir. Pireler ortama yumurtalarını gelişi güzel bıraktıkları ve e çok hızlı üredikleri için mücadelesi zor olan haşereler arasında yer almaktadır. Haşere ilaçlama sektöründe en detaylı ilaçlama yapılması gereken uygulamaların profesyonel olarak yapılması gereken zararlıların başında gelmektedir.Pire ilaçlama esnasında kullanılan insektisitler bu haşereye yönelik olarak hazırlanmış olmalıdır. Pireler üremek için mutlaka kana ihtiyaç duyarlar bu sebeple insanlar ya da hayvanlar üzerinde alsak olarak yaşamlarını sürdürürler. Pirlere karşı uygulama yapan haşere ilaçlama personeli konusunda deneyimli ve de bu zararlılar ve üreme şekilleri hakkın da yeterli bilgi birikimine sahip olmalıdır.Pireleri tehlikeli yapan en önemli özellikleri ise bir önceki taşıyıcıda var olan tüm hastalıkları ve de virüsleri, yeni taşıyıcısına aynen aktarmalarıdır. Pire bir insanı aynı esnada birden fazla kez ısırabilir.İster pire ister tahtakurusu olsun böcek ilaçlama yaptırmadan önce var olan böceğin hakkında firmanıza ayrıntılı bilgi vermeye özen gösteriniz. Ayrıca firmanıza yapılacak işlem hakkında ayrıntılı sorular yöneltmeli, evinizdeki yaşayan sayısı ile hasta ve alerjik reaksiyonlara sahip bireyler olup olmadığını bildirmelisiniz.

 

MİTE (AKAR) İÇİN SORULAN SORULAR
Akar diğer adı mite olan, evlerimizde sıkça yaşayan gözle görünmez canlılardır. Mite diye adlandırılan ev akarları yapı olarak oval şekillerdedir. Miteler insan hayvan ve diğer canlıların yaşadığı her ortamda yaşarlar. Mite özelilkle tozlu pis ortamda yaşamayı sever. Miteler özellikle evlerde halılar ve tozlu olan her türlü mobilya ve ev eşyaların içine yerleşir. Miteler en çok yatak odalarında bulunan yatak, yorgan ve yastıklarda sıkça yaşar.
Mite canlıların deri döküntülerini ve evdeki organik küçük parçaları yiyerek beslenirler. Bir canlı üzerinde veya insanların derisi üzerinde milyarlarca akar (mite) yaşamaktadır. Miteler insanlarda astıma ve bronşite sebep olan mikroskobik parazitlerdir. Mite beslenmesini insan derisi üzerinden gerçekleştirirken bazen insanın vücudunda iğne batmaları gibi duyular his edilir bu miteler tarafından gerçekleşir.
Milyonlarca miteye 1 gr insan derisi besin olarak yeter. Çok uzun zaman kullanılan bir yatakta milyonlarca mite birikir. Bu nedenle uzun süre kullanılan yataklar mutlaka değiştirilmelidir. Aksi takdirde miteler insanı hasta edebilir. Mite ile mücadele mutlaka ilaçlama şirketi tarafından yapılmalıdır. Gezer ilaçlama şirketi olarak hem sizin sağlığınızı koruyalım hem de eşyalarınızı bu mikroplardan arındıralım.
Mite 8 ayaklı bir parazit olup ağızları kesici bir kıskaca benzer. Mitelerde gözler körelmiş durumdadır. Bazen koloniler halinde birlikte bir arada bulunurlar. Toz akarı bir diğer adıyla ev akarı olarak bilinen bu haşereler insanlarda bazen alerjik hastalıklara sebep olurlar. Ev akarları yoğun olan evlerde ve yaşam yerlerinde insanın hasta olma olasılığı daha yüksek oranlardadır. Mite (mayt)diye okunduğu için halk arasında mayt diye bilinir.
Mitelerin en çok tehlikeli kısmı günde kendi ağırlığının çokça katı dışkı bırakmalarıdır. Bir mayt (mite) yaklaşık günde 20 – 30 defa dışkı bırakır. Ev akarları ile insanlar açısında çok tehlikeli parazitlerdir. Bu akarlar özelikle evde bulunan ve emekleyen çocuklar için çok tehlikelidirler. Akar ( mite) canlısını görmek için evdeki halılara mercek veya büyüteçle bakmak yeterlidir. İnsan vücudunda Mite (mayt ) bulunan bir insan anlamsızca kaşınır ve bazen vücudunda küçük lokal kızarıklar görülebilir

AKAR (MAYT VEYA MİTE) DAN KURTULMANIN YOLU
Akar (mite) paraziti nemli ortamı çok sever. Özelikle halı, yatak ve yorganların iç kısmına girip orada yaşar ve beslenirler. Akarlardan kurtulmak için mutlaka ilaçlama firması ile çalışın ve ilaçlama şirketlerinden bilgi alın. Evdeki halı ve eşyalarınızı yıkayarak asla bu canlılardan tamamen kurtulamazsınız. Yani evlerinizi mutlaka gözle görülen haşere varken ilaçlarken bazen bu haşereler görülmezse dahi mutlaka maytlara karşı ilaçlamak gerekir. Mite ile mücadelede ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanan ilaçlar kullanılmalı. Kesinlikle insan sağlığını tehlikeye atmayan ilaçlar olmasına dikkat edilmeli

MİTE İÇİN SORULAN SORULAR
MİTE NASIL BİR HAŞEREDİR?
Mite insanların ve canlıların derisi üzerinden beslenen parazitik bir canlıdır. Bu parazit oval şekilde olup mikroskop ile zor görülen zor görülür.

MİTE İNSANI ISIRIR MI?
Evet miteler insanı ısırır insan ve diğer canlılar üzerinde bulunur. Mite (mayt) insan ve diğer hayvanların deri artıklarını yerler.

MİTE EN ÇOK NERDE BULUNUR?
Mite en çok tozlu ortamda bulunur evlerde halı, yatak, yorgan, ve diğer ev eşyaları üzerinde yaşarlar.

MİTE İNSANDA EN ÇOK HANGİ HASTALIĞA SEBEP OLURLAR?
Miteler insanlarda en çok astım, bronşit ve alerjik hastalıklara vesile oluyorlar. Ayrıca insan derisinde sürekli kaşınma gibi sıkıntılar verirler.

MİTELERDEN NASIL KURTULABİLİRİZ?
Mite den kurtulmak için mutlaka evdeki eşyaların sıklıkla yıkanmalı ve ilaçlama ile ilaçlanmalı.

MİTE İLE MÜCADELEDE HANGİ İLAÇLAR KULLANILMALI?
Mayt (mite) ile mücadelede eczanelerden alınan tarım ilaçları kesinlikle çözüm değildir. Mite ile mücadelede ilaçlama firmaları ile irtibata geçin ve burada ziraat müh. Kontrolünde hazırlanan ilaçlardan kullanın.

MİTE (TOZ AKARLARI), MİTE RESİMLERİ, MAYT İLE MÜCADELE GİBİ KONULAR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.