İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Kene Deyip Geçmeyin

Kene Deyip Geçmeyin

Keneler eski çağlarda bilindiği üzere aslında sadece hayvanlar üzerine yapışan ve oradaki kanı emerek beslenen yaşam şartlarını sürdüren canlılardır. kırmızı bir renktedir kanatları yoktur hareket ederek istediği bölgeye tırmanır ve orada beslenebilecekleri kendilerine zarar gelmeyecek uygun bölgeleri seçip buradaki yaşam şartlarını sürdürmeye devam ederler. fakat günümüzde bir çok meyve ve sebzenin bilindiği üzere biyolojik etkenleri ile oynandı ve hormonsu maddeler ortaya çıktı bilinmez ama belki de bu hayvanlarında biyolojisiyle oynandı ve ortaya kırım Kongo adı verilen kene tipleri ortaya çıktı bu keneler insanlara oldukça büyük zararlar vermekte bu tip zararlardan kurtulmak için Kene İlaçlama firmaları devreye girerek bizleri büyük hastalıklardan kurtarmakta olup bu asalak hayvanların çevremize ve bizlere zarar vermesini önlemek için çalışmakta.

 

İlaçlama Firmaları bizi bu etkenlerden kurtarmakla beraber aslında ilaçlamanın profesyonel ellerce yapılması gerektiğini tekrar  düşünmeliyiz ilaçlama herhangi bir maddeyi alıp belli bir noktaya sıkmakla son bulmamalıdır. İlaçlama bilindiği üzere içerisinde bulunan çeşitli kimyasal maddelerle yapılmakta ve bu maddeler insan hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzdendir ki ilaçlama işini profesyonel anlamdaki şirketlere bırakmalıyız ki onlar bu işin ehlini bilerek bizlere zararsın ilaçlama ortamları sunarak bu tür tehlikeli asalaklardan bizi kurtarsın. İnsan sağlığına zarar vermeden çeşitli ilaçlama yöntemleri ile bizlere sağlıklı ortamlar bırakırken bizleri de kimyasal maddelerle hayatımızı olumsuz yönde etkilemesin.

 

 

Bir önceki yazımız olan Alışveriş Merkezleri Dikkat! başlıklı makalemizde fare ilaçlama ve pire ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...