İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Metkim Fare ilaçlama

Metkim Fare ilaçlama

Fare ilaçlama, pis ortamlarda yaşayan dolayısıyla insanlara birçok hastalık bulaştıran, eşyalarına zarar veren ve yaşam alanlarını kirleten kemirgenleri etkisiz hale getirmek üzere yapılan uygulamalardır.

Fareler

Fareler başının sığdığı her alandan geçebilmekte ve dik yerlere tırmanabilmektedir. Fare ilaçlama çok önemli bir konudur; çünkü sahip oldukları tek tehlike potansiyeli hastalık taşımaları değildir. Bunun yanı sıra dişlerinin kesin yapıda olması sebebiyle evde her şeyi kemirmeye başlarlar. Kirli alanlarda yaşadıkları için birçok bakteriyi ve virüsü bünyelerinde barındırırlar. Dolayısıyla mikroorganizmalar farelerin gezindiği alanlara yayılırlar.

Farelerde Beslenme

Fare ilaçlamada dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de kemirgenlerin beslenme şekilleridir. Buradan yola çıkarak onları etkisiz hale getirmek mümkün olacaktır. Fareler sindirmeyi başardıkları her türlü yiyecekle beslenmektedirler. Bu yüzden hepçil beslenen varlıklar olarak da anılırlar. Kapalı alanlara giriş sebepleri de yiyecek bulmaktır.

Nerede Yaşarlar

Genellikle kirli bölgelerde yaşamaktadırlar. Fare ilaçlama uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bir konu olan yaşam bölgeleri türlerine bağlı olarak değişebilir. Su kenarları, tarlalar, evlerdeki oyuk alanlar, bahçeler, kanalizasyon çevreleri vb. alanlar fare ilaçlama firmalarının dikkat ettiği bölgelerdir.

Fare İlaçları

Fareleri ortadan kaldırmak üzere katı veya sıvı kimyasallar kullanılabilir. Katı fare ilaçları ve tuzaklar direkt uygulanırken sıvı yapıdaki ilaçlar profesyonel makineler aracılığıyla uygulanmaktadır. Fare ilaçlarının kalitesi ve onları kullanırken tercih edilen yöntem oldukça önemlidir.

Metkim Fare İlaçlama Firması kemirgenleri ortadan kaldırmak adına en etkili mücadele yöntemlerini tercih eder. Fare zehirlerini kapalı istasyonlar aracılığıyla uygulayarak zehri daha etkili hale getirmek bu yöntemlere örnek olarak gösterilebilir.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

Fare ilaçlama sürecinde başarının anahtarı en etkili mücadele yöntemini seçmek ve kaliteli fare ilaçlarıdır. Fareleri etkisiz hale getirmek için sıvı veya katı yapıdaki ilaçlar direkt olarak kullanılabildiği gibi fare istasyonları gibi düzenekler kullanılarak da uygulanmaktadır.

Önemli Bilgi: Kokusuz yapıdaki fare ilaçları, kemirgen canlı türlerini etkisiz hale getirmez; çünkü fareler, akciğer yoluyla solunum yapmakta olduğu için, sadece kokulu ve sıvı yapıdaki ilaçlardan etkilenmektedirler.

Metkim Fare İlaçlama, kemirgenleri etkisiz hale getirmeye yönelik en etkin mücadele yöntemlerini kullanmakta ve başarılı müdahaleler yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Show Tv 'de Genel Müdürümüz Tarafından Doğru İlaçlama Nasıl Olur Röportajımız başlıklı makalemizde istanbul böcek ilaçlama ve mobile ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...