Mevsimsel Böcek İlaçlama

Mevsimsel Böcek İlaçlama mevsimsel olarak haşere sorunları olmaktadır. Bunlardan bazı haşereler yaz aylarında çok çıkmaktadır kışın da çıkan haşere türleri çok olmaktadır. Haşerelerin geneli hava sıcaklıkları yirmi iki derecenin üzerine çıktığında hem üremeleri hemde yaşamaları daha fazla olmaktadırlar. Haşereler genellikle nemli ve karanlık alanları çok severler. Haşerelerin neredeyse hepsinin farklı ilaçları ve farklı uygulama yöntemleri olmaktadır. Bunun içinde haşere ilaçlama firması seçerkende çok hassas olmanız gerekir. kesinlikle sağlık bakanlığından onaylı olması gerekir ve sağlık bakanlığının önerdiği ilaçları kullanmaları gerekir ve belgelerinin tam olması yanlarında çalıştırmış oldukları personellerinin belgeleri ve uygulama yapabilme yeteğine sahip olduğu yeterlilik belgelerinin de olmaları gerekir. Haşere çeşitlerini ve familyelerini iyi bilmesi gerekir. Ayrıyetten uygulamadan önce ilk iyi bir keşif yapıp daha sonra doğru uygulama yapması gerekmektedir. Uygulamadan önce keşif arasında evlerinizde veya iş yerlerinizde vb alanlarda açıklık veya farklı bi nokta görüldüğünde o alanlar tadilat olup daha sonra uygulama yapmalarını söylemesi gerekmektedir.

Yaz aylarında daha çok sinek, hamam böceği, karınca, çiyan, akrep tarzına haşereler ile karşı karşıya gelmektesiniz. Sinek uygulamasına dumanlama yapılması en mantıklıdır. Genellikle villaların bahçelerinde akşam saatlerinde sivri sinek çok fazla sayıda görülmektedir. Bunun içinde dumanlama el tipi ulv veya sırf tipi ulv yani atamizör ile dumanlama yapılmaktadır. Bu uygulama kokulu olmaktadır ve yapım esnasında ilaca çok yakın durmadığınız süreçte sizi rahatsız etmemektedir. Uygulamadan önce bahçelerinizde yiyecek olduğu esnada onların kaldırılması gerekir ve personelin mutlaka maske takması gerekir. Evlerinize bu uygulamayı yapacak olursanız evlerinizde personel harici kimsenin olmaması gerekir uygulama esnasında yanınızda durmak isterse eğer de mutlaka maskesi olmaktadır. Evde camlar ve perdeler kapalı olması gerekir güneş evin içerisine çok vurduğunda ilaç ağır kokmaya başlayacaktır. Bu uygulama ilaç altı saat havada askıda kalır ve altı saatin ardından yere inmektedir ve evlerinize altı saatin ardından içeriye girdikten sonra yaklaşık bir saat evi havalandırıp daha sonra yerleri temizledikten sonra oturabilirsiniz evlerinizde. Diğer uygulamalarda ise sıvı uygulama yapılmaktadır. Sıvı uygulama genellikle evlerinizin süpürgelik alanlarına ve köşelerine uygulanmaktadır. Bu uygulama ve ilaçlarımız tamamen biosidal olmaktadır ve insan sağlığına ve çevreye zararı olmamaktadır. Bütün ürünlerimiz sağlık bakanlığının onayladığı ve önerdiği ilaçlar olmaktadır. Bu uygulama insan sağlığına zararsız olduğundan evlerinizde durabilirsiniz ve uygulama kokusuz olmaktadır. Sadece uygulamadan sonra yaklaşık bir hafta ıslak temizlik yapmamanız gerekir. Sadece süpürebilirsiniz ve kuru bez ile veya vilada ile silebilirsiniz ama kesinlikle su ile temas yapmaması gerekir. İlaç biosidal olduğundan haşerelere etki süresi biraz geç olmaktadır ve yaklaşık bir haftada sorun tamamen bitmiş olmaktadır.

Mevsimsel Böcek İlaçlama

Uygulamadan ilk üç gün artış görebilirsiniz onun sebebi ise de ilacın haşereleri çekici ve yuvalarından çıkarıcı olduğundan ilk üç gün sorun devam eder üç günün ardından ise de yavaş yavaş sorun bitmektedir. Aksi durumda sorun hala devam ediyorsa bir haftanın ardından mutlaka ilaçlamayı yaptırmış olduğunuz firmayı arayarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz ve ücretsiz personellerini yollayıp tekrardan uygulama yaptırabilirsiniz. Kaliteli ilaçlama firmalarının neredeyse hepsi garanti vermektedir ve sorun bitmediği durumda tekrardan gelip uygulama yapmaktadır. Bu nedenle de seçeceğiniz ilaçlama firmaları her açıdan çok önemli olmaktadır. En iyi ilacın etki süresi ve kalıcılığı yaklaşık doksan gün olmaktadır. Bu nedenlede her ilaçlama firması yapmış olduğu her uygulamaya doksan gün garanti vermesi gerekmektedir normal şartlarda. İlaçlama firması seçmeden önce referanslara ve belgelerinin tam olmasına özen göstermeniz gerekir. Mevsimsel Böcek İlaçlama işlemlerinde dikkat ediniz.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?