İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Pire İlaçlama Fiyat

Pire İlaçlama Fiyat

İnsanların bulundukları tüm ortamlar içerisinde pire sorunu görülebilir. Pire  ilaçlama oldukça küçük yapısı (2-5mm), güçlü ayakları ve oldukla gelişmiş durumdaki zıplama yeteneği (15cm yüksekliğe) ile ön plana çıkan bir haşere türüdür.

Pire genel olarak hayvan derileri üzerindedir. İnsanların yaşadıkları çevreye de kedi, köpek, kuş vb. gibi hayvanlar aracılığıyla gelmektedir. Hayvanların derileri üzerinde yer alan kıllar çok geniş olması nedeniyle bu alanları kendi yuvası olarak kullanabilir. Ancak insanda yer alan kıllar bu kadar geniş olmadığı için insanların derilerini kendileri adına bir yuva olarak kullanamazlar.

Fare beslenme şekli genel olarak çok değişiktir tahtakurusu, sivrisinek gibi zararlı haşerelere benzerlik gösterir. Birçok zararlı mikrobu bünyesinde taşımakta olan bu haşere kan emerek beslenir. Bu durum insanlara ve diğer canlılara mikrop bulaştırmasına neden olur. Söz konusu haşere dolayısıyla bulaşan mikroplar gereği yıl içerisinde birçok sefer tifüs, verem ve daha birçok riskli hastalık ve hayvanların telef oldukları görülmektedir.

Pire ilaçlama ile bir ortam içerisinde etkin olarak mücadele edebilmek adına tek çıkar yol kimyasal ilaçlama çalışmaları olarak bilinir. Pire türündeki haşereyi bir çevreden uzak kılmak adına katı, jel, kokusuz türdeki ilaçlar bir işe yaramaz. Ancak boşa uğraş verilmiş olur. Pireler buharlaştırma yöntemleri dahilinde uygulanan kokulu ilaçlarla birlikte etkisiz hale getirilir. Pireler ilaçlanmadan ortamda önlemler almak, giysileri ve pirelerin yapışacağı diğer eşyaları temizlemek, ilaçlama bitiminde alanı temizlemek çok büyük önem taşır.

No votes yet.
Please wait...