İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Kene İlaçlama

Kene İlaçlama

Keneler: kene kırmızı,kahverengi yassı, oval bir parazittir. Çalılıklarda,hayvan barınma yerlerinde çimenlerde barınırlar ve buralardan insanlara bulaşırlar. Karın yapısı oval olduğundan dolayı insan vücüdünda bulunduklarında hissedilmez ve sahip oldukları ayak yapıları sayesinde karınlarını tamamen kan ile doldurduktan sonra vücuttan ayrılırlar.
Bulaştrıdıkları hastalıkların başında kırınn kongo kanamalı ateşi başta olmak üzere köpeklerden kuduz hastalıklarını bulaştırırlar. Kırım kongo kanamalı ateş hastalığı N1 virüsünün neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır ve hasta virüsü kene vasıtasıyla vucuda aldığında virüs hızla kristal yapısını bozarak üremeye geçer ve parçaladığı proteinlerde çıkan ATP lerden çıkan enerji yüksek bir sıcaklığa dönüşür,bundan dolayı hastalık lokal evreye geçmeden hasta
yüksek ateşe maruz kalır,kırım kongo kanamalı ateş adını bu reaksiyondan alır kene ilaçlama. Keneler haşere grubunda son zamanlarda ençok ölüme maruz bırakan haşere türüdür.
Mücadelesi zordur ve kesinlikle profesyenel ekiplerce yapılmalıdır,aksi takdirde populasyon azalmaz ve uygulama sırasında kene ısırmasına maruz kalınabilir.