İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Yağışlar Sinekleri Artırıyor

Yağışlar Sinekleri Artırıyor

Kış mevsiminin gelmesi sonucunda yağışların artması gündeme gelmektedir. Doğanın bir kuralı olarak döngü içerisinde özelikle su döngüsü sağlanmaktadır. Canlılar için önemi sayılamayacak kadar fazla olan suların yeraltı kanalizasyon veya üstü acık kanallardan kontrollü olarak tahliye edilmesi gerekmektedir. Bu gereklilik şehir planlaması ve cevre düzenlemesi yetersizliğinden dolayı bazı büyük şehirlerde ciddi sorunları beraberinde getirmektedir. Bataklık alanları ortaya çıkması yanında alanların balçıkla kaplanması ciddi mikrop yuvalarını beraberinde taşımaktadır. Bataklık, balcık ve kanalizasyon sularının yeraltı sularına karışması ile su kalitesinin azalmasına neden olmaktadır. Diğer en önemli zararı ise sineklerin ortaya çıkmasıdır.

Sinekler gene yapı itibari ile kirli ortamlarda daha fazla bulunmaktadır. Buralarda mevcut halde bulunan mikropla sinekler aracılığı ile evlere, işyerlerine ve diğer yaşamsal öneme sahip alanlara taşınmaktadır. İklimin soğuması ile birlikte sıcak ortamlara duyulan ihtiyaç daha fazla olmaktadır. Bu durumu önlemenin ilk yolu bataklık ve balcık alanlarını ortadan kaldırmaktır. Devamında ise alanların ilaçlama işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Yağışların artması ile ortaya çıkan canlıların bir diğeri ise fareler olmaktadır. Gizli köşelerde yuvalanmış olan bu canlılar gerek barınma gerekse beslenme amacı ile insanlar ile iç içe yaşamayı zorunlu bulmaktadırlar. Bu alanlarda ortaya çıkarttıkları zararlar ise saymakla bitirilemez. Fare ilaçlama ve sinek ilaçlama tek çözüm olmaktadır. Burada firmanın kaliteli olması, yapılan işe profesyonel yanaşmaları başarı oranını artırmaktadır. Metkim ilaçlama firması bu alanda İstanbul için önerilebilecek tek firma olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan istanbulda ilaçlama ile önemli hususlar başlıklı makalemizde ilaçlama firmaları, İstanbul pire ilaçlama ve istanbulda ilaçlama ile önemli hususlar hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...