İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Açık Alanda Böcek İlaçlamaları

134837970099769344Açık Alanda Böcek İlaçlamaları

Açık alanlarda çok çeşitli zararlı böcek türleri bulunmaktadır. Açık alanlar ve daha bir çok sayabileceğimiz bu tip yerlerde insanların gelip geçtiği vakit geçirdiği alanlarda insanlara zarar verebilecek böceklerin varlığı bilinir. Bu zararlıları etkisiz hale getirmek için bir dizi önlem alınması gerekir bunları başında böcekleri ilaçlama suretiyle yapılan mücadele etkilidir. Eğer zararlı böcek ve haşereler için önlem alınmaz ise bir çok tehlikeye davetiye çıkarılmış olur ve sonuçları tahmin edilenden daha risklidir.

Açık alanlarda böcek ilaçlama dışarıdan gözüktüğü kadar kolay bir iş değildir ve zorlayıcı faktörler barındırır bunlar engel durumdadırlar. Özellikle açık alanda böcek ilaçlama yapacak olan ilaçlama ekibi bu duruma uygun ilaçlama tekniğinin çalışılması uygundur. Bu uygulama yapılacak açık alan için en ideal ilaçlama tekniği ise sisleme denilen bir cihaz yolu alana atılan tatbik türüdür . erişilmesi güç olan yerlere tatbik edilen bu tür ilaçlama açık alanda haşere ile mücadele en etkili yol budur. Dikkat edilecek hususlar ise ilaçlama yapılacak açık alanın niteliği ve ilaçlanacak yerdeki zararlı böcek ve haşerenin türü(sürüngenler veya mikrop taşıyanlar gibi), ilaçlamada kullanılması planlanan ilaçlama maddesinin içeriği insanlara ve diğer yaşam türlerine etkileri , kullanılan ilaçların yüksek değerliliği, tatbik edilen ilaçların böcek türlerine yapacağı etkini azalıp azalmadığı ve uygulanan ilacın son kullanma tarihinin geçip geçmediğidir.

 

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama Şirketleri başlıklı makalemizde Böcek İlaçlama Şirketleri ve ilaçlama şirketi hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...