Gümüş Böceğinin Zararları Nelerdir?

Gümüş Böceğinin Zararları Nelerdir?

Gümüş böceği ilaçlaması alanında uzmanlaşmış ilaçlama firmaları tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Gümüş böceği adından da anlaşılacağı üzere gri ve gümüş rengine sahip  omurgasız ve kanatsız bir canlıdır. Baş ve omuz kısmı geniş kuyruk kısmı dar olan üçgen görünümlü bir vücut yapısına sahip olan bu haşere katmanlar şeklinde bir vücut yapısına sahip olan bu 8 ayaklı haşerenin kuyruk kısmında 3 çıkıntısı bulunur. Üçgen şeklinde olması onun diğer böceklerden ayırt edilmesini sağlamıştır.

Diğer haşerelerde olduğu gibi nemli ve sıcak havaları severler. Tahıl ve besin maddeleri gibi naylon ve kağıt gibi eşyalara zarar verirler. İnsan ve hayvanlara zarar vermezler kan emerek beslenmezler. Gümüş böceğinin ortalama 1 yıl ömrü vardır. Yılda 1 veya 2 kez yumurta bırakırlar bu yumurtalardan 100’e yakın yavru çıkar. Banyo mutfak ve pis su akıntıları gibi mikrop barındıran her yerde görülmeleri mümkündür. Baş kısmında bulunan 2 adet antenleri vardır. Bu antenler ile yiyeceklerinin yerini ve karşıdan gelebilecek her türlü tehlikeleri algılarlar.

Bu haşereler her ne kadar zararsız gibi görülse de bireysel yollarla yapabileceğiniz ilaçlamaları kullanmaktansa ilaçlama şirketleri ile anlaşarak bu haşerelerden kurtulabilirsiniz. Ayakları sayesinde duvarlara tırmanarak çıkarlar hatta elbise dolaplarınıza bile ulaşarak kıyafetlerinize zarar verebilir. Gümüş böceği ilaçlama yöntemi sayesinde kısa sürede bu haşerelerden kurtulmak mümkündür. Belirli periyodik zamanlarda yapılması gereken bu ilaçlama işi uzun vadede haşerelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?