İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nasıl Olur

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Yaşam alanlarınızı istila eden haşerelerden kurtulmak istiyor ve bu haşerelerden kurtulmak için uygulanacak etkili böcek ilacı tavsiyesi ve ilaçlama yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kokulu İlaçlama
Haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlere ve ölmesi zor haşereler için uygulanan kokulu böcek ilaçlama likit şekilde püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Daha kısa sürede sonuç alabileceğiniz kokulu ilaçlama yönteminde mekanınızı birkaç saat terk etmeniz gerekecektir. Kokulu ilaçlama yönteminde mutlaka maske takılmalı ve mekanınızı birkaç saatin ardından birkaç saat havalandırmalısınız.

Kokulu ilaçlama ile ilgili diğer bilgiler şu şekildedir:
Kokulu ilaçlar insan sağlığına zararlı olduğundan mutlaka uygulama sırasında maske takılması ve daha sonra en az 3 – 4 saat mekanın havalandırılması gerekir.
En iyi böcek ilaçlama şirketi kokulu ilaçlama yöntemine haşerelerin ölmesi zor olduğu zamanlarda ve çok yoğun olarak görüldüğü takdirde başvurmaktadır.
Kokulu ilaçlar su ile belirli bir oranda karıştırılarak hazırlanan ilaçlardır.
Bu ilaçlama yöntemi kokusuz ve jel ilaçlama yöntemlerine göre çok daha az kullanılmaktadır.

Kokusuz İlaçlama
Pek çok böcek ilaçlama İstanbul firması kokusuz ilaçlama yöntemini kullanmaktadır. Mekanınızı terk etmenize gerek kalmadan haşerelerden kurtulmanızı sağlayan kokusuz ilaçlama yönteminde ilaçlar su ile hazırlanır ve buharlama, sisleme gibi yöntemler ile uygulanır.

Kokusuz ilaçlama ile ilgili diğer bilgiler şu şekildedir:
Kokusuz ilaçlama yönteminde ilaç gıda ürünlerine temas etmemelidir. Mutlaka gıdalarınızı ortalıktan kaldırınız.
Her haşere grubu için kullanılmaz. Tahtakurusu, pire ve tahtakurdu gibi haşereleri öldürmek için yeterince güçlü değildir.
Garantili İstanbul böcek ilaçlama servisi insanların toplu olarak kullandığı bölgelerde kokusuz ilaçlama yöntemine başvurmaktadır.
Solunum yoluyla insan sağlığına zararlı bir ilaçlama değildir.
Kokusuz ilaçlama yönteminde mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Ancak her ihtimale karşı yarım saatliğine mekanınızı terk etmeniz en iyisi olacaktır.
Kokusuz ilaçlamanın ardından tabak, bardak gibi malzemelerinizi yıkamanızı öneririz. Ancak yüzeylerin temizliği için böceklere tam anlamıyla etki etmesi konusunda anlaştığınız böcek ilaçlama Anadolu yakası firması köşeler, girişler gibi bölgeleri temizlememenizi söyleyebilir.

Jel İlaçlama
Bu ilaçlama yönteminde jel olarak böcek ilacı evin doğru noktalarına yerleştirilir. İlacı yiyen haşere yuvasına dönerek orada ölür ve diğer böcekler bu haşerenin ölüsünden beslenerek ilaca maruz kalırlar. Böylelikle haşereler zincirleme olarak ölürler.
Uzun süre etkilidir.
Hamam böcekleri üzerinde oldukça etkili olan bir ilaçlama yöntemidir.
Böcek ilaçlama firması tavsiye edilen bir ilaçlama yöntemi olup insan ve çevre sağlığı için ideal bir ilaçlama yöntemidir.
Kokusuzdur.
Evcil hayvanlara zarar vermez, evcil hayvanları etkileyen bir ilaçlama yöntemi değildir.
Evden ayrılmanızı gerektirmez.
İlaçlama öncesinde hazırlık yapmanıza gerek olmadığı gibi ilaçlama sonrası içinde temizlik yapmanıza gerek yoktur.
Pencere ve kapı gibi evin bölgelerinin kapatılmasına gerek yoktur.

Fare İlaçlama
Kemirgenlerin yaşam alanlarınızdan uzaklaştırılmasını sağlayan bu ilaçlama yönteminde genellikle maksimum etkiyi sağlamak için kokulu ilaçlar kullanılır. Böcek ilaçlama firmaları daha farklı yöntemlere de başvurabilir ve böcek ilaçlama istanbul fiyat başvurulan yönteme göre de değişim gösterecektir.

Hacimsel İlaçlama
Bu ilaçlama yönteminde termal fog ve ULV olmak üzere iki farklı böcek ilaçlama yöntemine başvurulur ve karasinek, sivrisinek gibi haşerelerin yoğunluklarını kaldırmak için açık havaya uygulanır.

Larvasit Mücadele
Uçan haşereler üzerinde son derecede etkili olan böcek ilaçlama fiyatları bakımından firmadan firmaya değişiklik gösteren bu ilaçlama yönteminin amacı üremeyi önlemektir. Sivrisinek ve karasineklerin üreme alanında ilaç bırakılması yöntemi ile yapılır. Özellikle havalandırma gibi alanlarda bu ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır.

No votes yet.
Please wait...