İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Böcek ilaclari

Böcek ilaclari

Haşereyle mücadele için böcek ilaçları seçimi büyük bir önem taşımaktadır. Zararlıları garantili bir şekilde etkisiz hale getirebilmek için ilaç konusunda doğru seçimler yapmak gerekir. Yanlış ilaç kullanımları sonucunda haşereler etkisiz hale getirilemez ve kimyasallara karşı bağışıklık kazanırlar. Bu durumda onlarla mücadele etmek zorlaşmaya başlar ve daha fazla masrafa neden olur.

Sıvı Böcek İlaçları.

Sıvı böcek ilaçları, neredeyse her haşere türünü etkisiz hale getirmek üzere kullanılabilir. Kokulu veya kokusuz olmak üzere iki tür sıvı ilaç bulunmaktadır. Hangi böcek ilacı türünün tercih edileceği ilaçlama yapılacak ortamın durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

a. Kokulu İlaçlar

Kokulu ilaçlar buharlama yöntemiyle uygulanır. Genellikle otopark, tarla, bahçe, okul, fabrika, iş yerleri ve evlerde tercih edilebilen en etkili ilaçlardır. Buharlama yöntemiyle uygulandığı için ilaçlama yapılan alanın her bölgesine yayılır ve haşereleri kesin bir şekilde etkisiz hale getirir. Herhangi bir zorunluluk bulunmadıkça ilk ilaçlama tercih buharlama yöntemiyle kokulu ilaçların uygulanması olmalıdır.

b. Kokusuz İlaçlar

Kokusuz ilaçlar püskürtme yöntemiyle uygulanır. Örneğin yüzeysel alanların, gıda depolarının ve yatılı hastaların bulunduğu yerlerin ilaçlanması gerektiğinde kokusuz ilaçlama yapılmalıdır. Kokusuz ilaçlama yönteminde mekandan çıkmak gerekmez.

Jel Böcek İlaçları

Jel böcek ilaçları, hamamböcekleri ve türlerini etkisiz hale getirmek üzere kullanılırlar. Hamamböcekleri dışında hiçbir haşere türü üzerinde jel ilaçların etkisi bulunmaz. Jellerin sıvı ilaçlarla kullanılabilme özelliği de bulunmaktadır. Jel ilaçlar genellikle insan elinin erişmekte güçlük çekeceği noktalara sürülür ve bu şekilde haşerelerle mücadele edilir.

No votes yet.
Please wait...