Daha Çok Yolumuz Var

Daha Çok Yolumuz Var

İlaçlama alanında yapmış oldukları uygulama ve teknik cihaz detaylarının yanında, kullanılan ilaçların çevreye duyarlı olması bakımından sektörün en çevreci kuruluşu olarak tanınan metkimilaçlama yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Uzun yıllardır ilaçlama firması olarak hizmet sunan kuruluş, Dünyanın genelinde böcek, haşere ve kemirgenler hakkında yapmış olduğu araştırmalar ile Türk yapısına uygun olan ilaçları kullanmaktadır. Özelikle kokulu ilaçlama çalışması yapılması sonrasında ortamlarda kalan kokularında toplumsal farkları bulunmaktadır. Alanlarda ağır bir koku kalmasının aksine kısa sürede kokusunu yitiren ilaçlar tercih edilmektedir. Zirai ilaçlama konusunda kültürümüzde yer alan sarımsak kokusu veya ağır kokular ile haşerelerin ortamlardan uzaklaştırılması sağlanmıştır. Hatta bazı Anadolu kasabalarında ambarların içlerinde biber tütsüsü yakılarak haşerelerin bir anda ortamdan uzaklaşması sağlanmıştır. Fakat bu koku uzun süreli olarak alanda kaldığından dolayı ise depoya (ambar) konulmuş olan gıda maddeleri de bu kokudan etkilenmektedir.

İlaçlama firması bu anlamda doğal ilaçlama denilen, haşere mücadelesi ilaçlarında biberin ve sarımsağın ağır kokusundan faydalanmaktadır. Fakat bu kokular sadece alanlarda etkili olmakta ve hava ile temas etmektedir. Kısa süre alanın kapalı kalması gerekmektedir. Bu süre zarfında haşere ve böceklerin yaşadıkları alanlardan çıkması sağlanmakta ve dışarıya cıkmış olan böceklerin ilaç ile temas etmesi sonrasında ölmeleri sağlanmaktadır. Bu tarz bir yöntem ile sadece alanlarda olan böceklerin imhası amaç edinilmekte ve dış ortamla hava etkileşimi sonrasında ise zehrin yayılması şeklinde bir sorun yaşanmamaktadır. Firma yetkilisinin yapmış olduğu açıklamada; ‘’ Metkimilaçlama olarak İstanbul merkezli çalışan firma olarak tanınmaktayız. Fakat şehrin her noktasına hızlı ve güvenli olarak saatler içerisinde ulaşılmaktadır. Yaptığımız iş sadece ilaçlama değildir. İlaçlama işleminden daha fazlasını sunmaktayız. Yaşam alanlarında risk oluşturan haşere ve böceklerin doğal yaşamlarına dönmeleri için gerekli fırsatı sunmaktayız. Fakat alanlara yerleşmiş olan haşere ve böceklerin oralardan acil olarak uzaklaştırılması gerekmektedir. Bu işlemlerde basit olan ise yüksek değerlerde ilaç sıkarak veya ortama ilaç bırakarak bu alanların tamamen zehirlenmesidir. Fakat biz zor olan yolu yani çevreye duyarlı olan ilaçları kullanarak, insanları korumanın yanında doğayı da korumaktayız. Böceklerin, haşerelerin ve kemirgenlerin doğal denge içerisinde üstlenmiş oldukları görevleri yapması sonrasında İnsanlık rahat nefes almaktadır. Son yıllarda arıların ırkının bilinçsiz ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlama çalışmaları sonrasında neslinin yok olma noktasına geldiği bilinmektedir. Bu noktada ise bitkilerin meyve vermesi ve küresel kuraklığın başlaması hız kazanmıştır. Bu küçük örnekten de anlaşılacağı üzerine ilaçlama işlemlerinin zor olanı firmamız tarafından başarı ile uygulanmaktadır. Müşterilerimiz de bu noktalarda duyarlı kişi ve kuruluşlardan oluşmaktadır. İlaçlama çalışmalarında gerekli incelemeler uzman personelimiz tarafından yapılmaktadır. Ar-Ge uzmanlarımız gün geçtikçe dünyayı daha yaşanılır bir hale getirmek için yeni yöntemler ve teknikler uygulamaktadır. Başarısı kanıtlanmış olan teknikler haşere ve böcek ilaçlama işlemlerinde gönül rahatlığı ile kullanılmakta ve yüzde yüz başarıyı yakalamaktadır. Fakat çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Böcek ilaçlama ve ilaç konusunda toplumsal bilinci oluşturmak için daha çok yolumuz var.’’

Metkimilaçlama firması sahibinin yapmış olduğu açıklamalarda görülen doğanın korunması çalışmaların da, insanlık olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Öncelikle alanların temizlenmesi sırasında kullanılan ilaç, dezenfektan ve kimyasal karışımların hava ile temas süresinde ortamlara saldığı zehir oranı araştırılmalıdır. Alanlarda bulunan haşerelerin imhası normal bir işlem olarak görülebilir. Fakat dışarıya salınan zehirler ile doğada yaşayan böcek, haşerelerin ölmesi ise doğa katliamı olmaktadır. Bu katliam sonrasında Tabiat Ananın almış olduğu onlarca intikam örneği tarihin acı sayfalarında yer almaktadır. Yapmış olduğumuz işlerde zararı düşündüğümüz gibi haşere, böcek ilaçlama konusunda da çevreye verecek olduğumuz zararları düşünmeliyiz.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?