İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

İşyerinde ilaçlama Zorunlumu

İşyerinde ilaçlama Zorunlumu

17 Ocak 2005 tarihinde yayınlanmış olan yönetmelik gereğince iş yerlerinde ilaçlama işlemi yapılması zorunluluk derecesine çıkartılmıştır. Gıda sektörü ile ilgilenen işyerleri evcil hayvanlar, kemirgenler ve diğer zararlılara karşılık ilaçlama çalışması yaptırmak zorunda olmaktadır. Ek1 belgesi ile yapılan çalışmalar düzenli olarak resmi belge üzerinde tutulması gerekmektedir. Ek1 belgesi ile ilaçlama yapan firmanın, kişilerin ve kuruluşun yetkinlik derecesi kontrol altına alınmaktadır. Özelikle fırın, lokanta, kafe v.b gıda ile direk ilgilenen alanların mutlaka ilaçlama yapması gerekmektedir.

Gıda sektöründe uğraşan kurumların en büyük sıkıntısı, fare, sinek ve hamamböceklerinden ileri gelmektedir. Halk sağlığını korumaya yönelik yönetmelik ile bu alanlardan topluma bulaşacak olan hastalıklar kontrol altına alınmaktadır. Denetimler esnasında işyerinin temizliği kadar hijyen kuralları da göz önüne alınmaktadır. Bu kuralları uygun kriterlere getirmeyen işyerleri kapatmaya kadar uzanan yaptırımlara maruz kalmaktadır. Yapılacak olan hijyen ve haşere mücadelesinde seçilecek olan firmanın yasal olarak yetkinliği önem kazanmaktadır.

Metkim ilaçlama firması bu güne kadar iş yerlerinde yapmış olduğu hijyen, kemirgen, haşere ilaçlamalarında kesin çözümler sunmaktadır. İzleme çalışmalarını yakından takip eden müşteri temsilcileri sizleri dönemsel olarak yapılan kampanyalardan haberdar etmektedir. Yılda en az 4 er aylık periyotlar halinde 3 defa ilaçlama yaptırmak gerekmektedir. Yapılan tüm aktivitelerde kusursuz olarak temizlik, gönül rahatlığı ile hijyen sunan firman müşteri temsilcileri ücretsiz olarak ön hazırlık yapmaktadır. Alanınızda bulunabilecek haşere tespit edilerek bunların bünyesine uygun ilaç kullanmaktadır. Bunun sonucunda ise uzun süreli ve kesin temizlik ortaya çıkartılmaktadır. İşyeri sahipleri mutlaka ilaçlama işlemi yaptırması gerekmektedir.