İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Vektör ilaçlamanın Tam Zamanı

Vektör ilaçlamanın Tam Zamanı

Yaz aylarının can sıkıcı haşereleri, zararlılarının başında sinekler gelmektedir. Küçükköy belediyesi de yaz aylarında vatandaşlarını sineklerden korumak maksadı ile sinek larvası ilaçlama işlemlerini yapmaktadır. Çöplüklerde, terk edilen alanlarda ve otlak alanların vektör ilaçlamasına tabii tutularak 2015 yaz sıcaklarının yanında sinekler ile mücadele edilmesini en aza indirmektedir. Kış soğuklarının başladığı, ısının iyice düşmeye başladığı Kasım, Aralık ayları sivrisisek, kara sinek ve diğer sinek türlerinin yumurtalarını bırakma dönemidir. Bu dönem sürecinde vektör ilaçlama yapılarak larvanın sineğe dönmeden yok edilmesi mümkün olmaktadır.

Zamanında yapılmayan ilaçlama sonrasında gelecek bahar mevsimi ve yaz mevsimi bizler için sorun olmaya başlayacaktır. Bu nedenle İstanbul merkezli çalışan Metkim ilaçlama firması da büyük alanlarda vektör ilaçlaması yaparak halk sağlığına büyük katkı sağlamaktadır. Toplum sağlığının korunması anlamında yapılan önlemem ilaçlaması sonrasında iş yeri bahçesi veya apartman bahçelerinde vektör ilaçlama yapılmaktadır. Firmanın yapmış olduğu açıklamada ‘’ ilaçlamada kritik öneme sahip olan dönemler bulunmaktadır. Bu dönemlerin atlanmamasını ve gerekli ilaçlama çalışmaların yaptırılması büyük önem kazanmaktadır. Döneminde yapılan ilaçlama (vektör ilaçlama) çalışması devamında gelecek olan yaz aylarının rahat, huzurlu geçmesini sağlayacaktır.’’

Firmanın yapmış olduğu açıklama ve Küçükköy belediyesinin yapmış oldukları ilaçlama işlemleri bir birlerini tamamlayan ve destekleyen açıklamaları sahip bulunmaktadır. Metkim ilaçlama uzun yılların vermiş olduğu derin tecrübe ile yapılan işlerinde yüksek oranlarda başarı ortaya çıkartmaktadır.