İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Evlerimizde Görülen Bu Böceklerden Nasıl Kurtuluruz?

Evlerimizde Görülen Bu Böceklerden Nasıl Kurtuluruz?

Tespih böceği ev ve iş yerlerinde insanların yaşam alanı olan her yerde yaşama imkanları vardır. Genellikle nemli ve sıcak ortamları seven bu böcekler kendilerini tehlikede olduğunu hissettikleri zaman yuvarlanarak tespih görünümünü aldıkları için bu adı da oradan almıştır. Kabukları sert ve koyu renkli olan bu böceklerden kurtulmak için alanında uzmanlaşmış ilaçlama firmaları ile anlaşmanız daha doğru olacaktır.

Tespih böceği evde açıkta kalan sebze ve meyvelerin üzerinden beslendikleri için bu besinler üzerindeki atıklar ile insanlara da birçok salgın hastalığı bulaştırabilirler. Üstelik bu böcekler saksı çiçeklerin yapraklarını ve yeşil kısımlarını yedikleri için bu besinlere de zarar verirler. Evinizde bulunan yada çiçeklerinizin üzerinde görmüş olduğunuz bu böceklerden teker teker kurtulmak mümkün değildir. Eğer bir tane bile bu tespih böceğinden gördüyseniz bile daha bu böceklerin devamının olduğu anlamına gelir ve çok geniş kapsamlı bir tespih böceği ilaçlama işleminin olması gerekir. Bu işlemde bireysel yollarla olmayan yetkili bir ilaçlama firmasından yardım alarak bu sorununuza son verebilirsiniz.

Tespih böceği ile mücadele etmek zorunda olan insanlar tespih böceği ilaçlama konusunda yeterli bilgiye sahip olan firmalar ile irtibata geçmeniz gerekir. İlaçlamanın periyodik zamanlarda yapılması sizin bu soruna kökünden hallettiğiniz anlamına gelmektedir. Bu böceklerden kurtulmak için genellikle püskürtme yöntemiyle kullanılan sıvı ilaçlama yöntemi kullanılır. Uygulanan bu ilaçların sağlık bakanlığı tarafından onaylı ürünler olmasına özen gösteriniz.

Bir önceki yazımız olan Bayrampaşa ilaçlama başlıklı makalemizde Bayrampaşa ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...