Fare ile Mücadele

Fare ile Mücadele

İstanbul fare ilaçlama şirketi, pis alanlarda yaşayan ve kirli maddeleri besin olarak tüketen kemirgenleri etkisiz hale getirmek üzere yapılan uygulamalardır. Bu kemirgenler pis canlılar olmaları sebebiyle bazı bakteri ve mikropların taşıyıcısıdırlar. Tifüs, verem, veba, parazitler vb. birçok salgın hastalığın tetiklerler.

Fare Özellikleri

Farede en belirgin özellik kafasının sığdığı en küçük deliklerden bile geçebilmeleridir. Boyutları 5-50 cm arasında değişebilir. Farenin boyutu büyüdükçe dayanıklılığı artar. Bu yüzden İstanbul fare ilaçlama uygulamalarında farelerin boyutlarına göre birbirinden farklı ilaçlar ve teknikler kullanmak gerekir.

Bir fare yıl içerisinde ortalama 30 tane yavrular. Hızlı bir şekilde üredikleri için İstanbul fare ilaçlaması yaparken geç kalınmaması gerekir. Keskin diş yapıları sayesinde ev içerisindeki çoğu eşyayı, ahşap yapıları, hatta mermerden daha keskin maddeleri bile kemirebilme özelliğine sahiptirler.

Farelerde Beslenme

Fareler beslenme konusunda çok seçici varlıklar değillerdir. Et veya ot fark etmeksizin hepçil olarak beslenirler. Onlar için sindirebildikleri her türlü madde besin kaynağı özelliğini taşımaktadır. Ev içerisindeki eşyaları, ahşap yapıları ve diğer maddeleri kemirmeleri genellikle bu yüzdendir. Çok aç kaldıklarında insanların kulak memelerini, parmaklarını, burunlarını da kemirerek ciddi yaralanmalara hatta kopmalara sebep olabilmektedirler.

Farelerin Zararları

Fareler birçok konuda zarara sebep olabilmektedirler. En önemlisi pis canlılar olmaları sebebiyle insanlara hastalık bulaştırmalarıdır. Sağlıklı bir ortamda yaşam sürebilmek için İstanbul fare ilaçlama hizmetlerinden yararlanmak gerekir. Farelerin neden olduğu diğer sorunlar görüntülerinden ev halkının korkması ve ekonomik zararlardır. Fare kaynaklı ekonomik zararlara; eşyaların kemirilmesi, bitkilerin ve köklerinin tahrip edilmesi, ahşap yapıların ve elektrik kablolarının kemirilmesi örnek verilebilir.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?