Güvelerden Kurtulmanın Yolları

Güvelerden Kurtulmanın Yolları

Güve, çeşitlerine bağlı olarak giysi gıda gibi birçok eşyaya zarar veren haşereler grubuna girer. Güvelerden kurtulmak demek çok rahat bir ortamda sağlıklı bir şekilde yaşamak demektir. Kendi aralarında birçok türü olan bu güveler insanlara çok ciddi zararlar verdikleri için bu güvelerden kurtulmak güve ilaçlama sayesinde firmaların yardımı ile çok kısa sürede halledebileceğiniz bir işlemdir.

Güve türlerine bağlı olarak farklı yerlerde bulunur insanlara en çok zarar veren güve türleri ise elbise güvesi, ahşap güvesi, halı güvesi, bağ güvesi gibi genelde bulundukları yerin adını alırlar. Fakat her türü büyük bir sorun olan bu güveler ile tek başınıza üstesinden gelemezsiniz. Maddi kayıplara neden olan bu güvelerden kurtulmak için ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelisiniz. Güveler görünüş itibarı ile kelebeğe benzerler fakat kelebekten ayrılan birkaç özelliği vardır. Örneğin kelebeğe göre boyutu küçüktür ve rengi oldukça açık ve mattır. Güveler genellikle geceleri aktif olurlar gündüzleri ise kenar kuytu köşelerde loş karanlık alanlarda bulunurlar ve dinlenerek zaman harcarlar. Güve ilaçlaması bulunduğu alana yaşam koşullarına ve güvelerin türüne bağlı olarak değişir.

Güve ilaçlama da genellikle sıvı ilaç tercih edilir. Bu ilaçları kullanmak ise bilgi ve tecrübe gerektirir. İlaçlama işleminde kullanılacak olan ilaçların hepsi ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan ürünler olması ve kullanılan ilaçların insanların sağlığını tehlikeye sokan ürünler olmamasına özen göstermelisiniz.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?