İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

HAŞEREYE UYGUN İLAÇLAMA TEKNİKLERİ

HAŞEREYE UYGUN İLAÇLAMA TEKNİKLERİ

Yaşam alanlarımızı istemsiz olarak bazen doğada bulunan canlılarla paylaşmak zorunda kalırız. Evlerimizin, iş yerlerimizin, oyun alanlarımızın ve buna benzer bize ait sandığımız birçok yerin bu zorunlu misafirleri maalesef her zaman göründüğü kadar masum olmayabilir. Öncelikle sağlığımıza, sonra yiyeceklerimize, daha sonra da eşyalarımıza zarar verebilirler. Çoğunlukla önemsemediğimiz bu zararlar bazen o kadar önemli boyutlara ulaşır ki, hayatımızı bile tehdit edebilir. Bu haşereleri önemsiz görmek hayatımızı da riske atmak demektir. Bu riski en aza indirmek için yapılması gereken şey yaşam alanlarımızı bu davetsiz misafirlerimizden temizletmektir. Biz Böcek İlaçlama Firması olarak bunu uzman ekiplerimiz vasıtasıyla profesyonel olarak yaparak; iş yerleri, gıda üretim tesisleri, fabrikalar, oyun alanları, bina girişleri ve buna benzer sayamadığımız ve ihtiyaç duyduğunuz birçok alanı daha hijyen hale getiriyoruz. Özellikle gıda üretimi yapan iş yerleri ve evlerimizin mutfaklarında böcek ve diğer zararlı haşerelere karşı önlem almak zorunluluktur. Bu zorunluluğu görmezden gelmek kendimizin, ailemizin ve diğer insanların sağlığını tehlikeye düşürmesinin yanı sıra iş yerimizin kapanmasına veya büyük maddi bedeller ödememize sebep olur. Bu tür işletmelerde sıkça görülen hamam böceği, tahtakurusu, fare, örümcek, kırkayak, kulağakaçan, deri böceği, güve, karasinek, salyangoz ve halı böceği gibi daha birçok böcek türü yaşar. Eğer profesyonel bir yardım almazsanız hepsiyle baş etmek neredeyse imkânsız hale gelir. Oysa Böcek İlaçlama firmamızca yapılan müdahalelerde kolay ve kesin çözüme az bir zamanda ulaşılır. Maddi olarak da fazla bir külfeti olmayan Böcek İlaçlama işlemleri hem sağlığınız hem de memnuniyetiniz için açısından büyük faydalar sağlar.
Böcek ilaçlama yöntemlerinde sıklıkla kullanılan sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama tekniklerinden uygun olanını sizin için bulur ve en az zarar ve en güvenli teknikle istediğiniz alanı bu zararlılardan temizleriz. Özelikle böceklerde birkaç tanesinin bulunması orayı istila ederek üreme ve yaşam alanı haline getirdiğinin bir göstergesidir. Bu yüzdendir ki az olması tehlikenin olmadığı veya az olduğu düşüncesinin yanlış olduğunu gösterir. Bu tür yerlerde vakit kaybetmeden önlem alınması gerekir. Artık kaybedecek zamanınız yoktur ve mutlak suretle uzman müdahalesiyle bertaraf edilmesi gerekir. Dışarıdan eğitimsiz ve deneyimsiz insanların tavsiyesiyle yapılan müdahaleleri de kesinlikle doğru bulmuyoruz. Bu müdahalelerde türlere göre yanlış ilaçlama yapılmasına, ilaçların dozlarında yanlışların yapılmasına, ilaçlanacak yer seçiminde yanlışlar yapılmasına ve zehirlenmelere kadar giden yanlışlara yol açmakta ve çoğu zaman fayda yerine zarar getirmektedir. Böcek ilaçlama konusu başlı başına uzmanlık gerektiren bir iştir gelişi güzel kulaktan dolma bilgilerle yapılamayacak kadar önemlidir. İlaçlamada kullanılan yanlış bir yöntem veya yanlış bir ilaç bizi zararlı haşerelerden korumadığı gibi telafisi mümkün olmayan sonuçlarda doğurabilir. Böcek ilaçlama işi kimyasal ilaçlarla yapıldığı için kullanılan bütün ilaçlar gibi doğru ve gerekli dozda kullanılmadığında bize ve aile fertlerimize de zarar verebilir. Bu yüzden mutlak suretle bu işin eğitimini almış gerekli bilgi birikimine ve gerekli sertifikalara sahip kişi veya kişilerce yapılması şarttır.
Böcek ilaçlama konusunda diğer bir önemli hususta ilaçlama sonrası aşamadır. İlaçlama sadece kimyasalların gerektiği şekilde kullanılmasıyla son bulmaz bundan sonraki süreçte dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. İlaçlama sonrası süreçte de ilaçlamayı yapan kişi veya firmayla sürekli irtibat halinde olmamız ve yapılması gerekenleri aksatmadan yapmamız gerekir. Gerektiğinde ilaçlama yapılan alanı kullanıma kapatmak, ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçla temas eden yerleri dezenfekte etmek ve buna benzer ilaçlama yönteminin özelliğine göre bazı önlemler almak da ilaçlamanın başarısı ve sağlığımız açısından oluşabilecek riskleri azaltmaya yardımcı olur.

 

Bir önceki yazımız olan istanbulda ilaçlama ile önemli hususlar başlıklı makalemizde ilaçlama firmaları, İstanbul pire ilaçlama ve istanbulda ilaçlama ile önemli hususlar hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...