İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Bit ilaçlama

BİT iLAÇLAMA
İnsanların yaşam alanlarında yer bulan ve pek çok zaman da insanların vücutlarının herhangi bir bölgesinde de yaşamaya devam eden bazı haşerat ve zararlılar arasında belki de en tehlikeli olanlar; vücudumuzun herhangi bir bölgesinde yaşam alanı oluşturanlardır. Bu tip hayvanların çıkış noktaları dış kaynaklar olmakla birlikte; belli dönemlerde mücadelesi yapılmadığı takdirde çok daha zararlı sonuçlara götüren hastalıklara neden olabilmektedirler. Bahsi geçen zararlılardan bir tanesi olan bit ler; insanların saçlarında ve kıllanmanın olduğu vücut bölgelerinde üreme alanlarını yaratır ve yaşamlarını sürdürürler. Sebep oldukları hastalık ve rahatsızlıklar arasında; iltihaplı deri lezyonları, humma hastalığı, tifüs, veba ve deri hastalıkları gibi birçok hastalıklar olabilmekte ve insana direkt olarak hastalık mikrobunu bulaştırmaktadırlar. Deri üzerine yapışık olarak yaşamlarını sürdüren bu canlılar; kan emerek beslenmeleri nedeniyle de taşıdıkları mikrobu anında bulaştırma riskini de beraberinde getirmektedirler.
Bahsi geçen hastalıkların uzun süreçli ve yatakta tedavisi söz konusu olması, hastanede geçirilen süre ve alınması gereken ilaçların fazla olması ise de hem günlük yaşamı etkilemekte ve potansiyel yüksek kazanç düşmesine neden olabilmektedir.
Ancak bit ile mücadele de aslında mümkün ve düzenli bit ilaçlama uygulamaları ile de hayatımız boyunca karşılaşmama ihtimali de mevcuttur. Hal böyle olunca; ciddi önem arz eden bit ilaçlama uygulaması zaman kaybetmeden, konu üzerinde profesyonel firmalar tarafınca düzenli olarak bit ilaçlama yapılmalı ve hastalıklardan korunulmalıdır.