İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

İstanbul İlaçlama İle Pirelerden Kurtulabilirsiniz

İstanbul İlaçlama İle Pirelerden Kurtulabilirsiniz

Pire, kan emici, küçük ve kanatsız bir böcek türüdür. Her mevsim karşımıza çıkan pireler, son derece bulaşıcı hastalıkları taşıyıcı rolündedir. Boyları 1,5 milimetreden 3,3 milimetreye kadar değişiklik gösterebilen pireler hızlı hareket edebilme özelliği ile tanınmaktadır. Oldukça küçük olan pirelerin altı bacağı bulunmaktadır. Genellikle koyu renkli olan bu canlılar yaz aylarında üreme evresine geçmektedir.1500’e yakın türü olan pirelerin en sık görülen türleri arasında; insan piresi, köpek piresi, kedi piresi ve toz piresi yer almaktadır. Pireler alerjik hastalıklar, tifüs, cilt hastalıkları, dizanteri, veba ve humma gibi hastalıklara sebep olmaktadır.
Yaz aylarında üremeye geçmesiyle beraber pire problemi de büyümektedir. Pirelere çok vakit geçmeden önlem alınmadığı zaman hızla üreyerek bulundukları alanı kaplamaktadırlar. Bu da insanların yaşam alanlarını ve yaşam kalitelerini olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle kedi ya da köpek besleyen evlerde pire daha çok görülmektedir. Aynı zamanda bazı bitkilerde de pire bulunabilmektedir. Evde yaşayan bireylerden birinin dışardan bulaşan bir pireyi eve getirdiği zaman pirenin çoğalıp evi kaplaması uzun sürmemektedir. Kaşıntı ve kızarıklıkla kendini göstermektedir. Böyle durumlarda devreye pire ilaçlama şirketleri devreye girmektedir. İlaçlama şirketleri, pirelerin her türlüsüne karşı ilaçlama yapmaktadırlar. Jel ya da sprey yöntemi kullanılarak pirelerle mücadele edilmektedir. Aile bireylerinin yıkanıp aynı zamanda ilaçlama yapıldıktan sonra evde bulunan çarşaf, örtü, perde ve kıyafetlerin de yıkanmasında fayda vardır.
Pire ilaçlama şirketinde görevli personeller, öncelikle pirenin cinsini tespit ederek pirenin türüne uygun ilaçlama yapılmaktadır. Pire ilaçlaması yapılırken kullanılan ilaçlar pirenin yaşam sürdüğü alana göre değişkenlik göstermektedir. Canlı üzerinde yapılacak ilaçlama da mutlaka doktor ya da veteriner kontrolünde yapılması gerekmektedir.
İstanbul ilaçlama, doğaya karşı duyarlı bir anlayış içerisinde çalışmaktadır. Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçları ile pirelerle mücadele konusunda iddialıdır. Pire ilaçlama konusunda, onaylı ruhsata sahip İstanbul ilaçlama, tek seferde pireleri bitirme garantisi vermektedir.
Hemen hemen her mevsimde karşılaşılabilecek sorunlardan olan pireler endişelenecek bir durum değildir. Doğru şirketle irtibata geçilerek doğru ilaç ve yöntem ile pire sorununda kurtulmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Show Tv 'de Genel Müdürümüz Tarafından Doğru İlaçlama Nasıl Olur Röportajımız başlıklı makalemizde istanbul böcek ilaçlama ve mobile ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...