Kertenkelelerden Kurtulmak Sanıldığı Kadar Zor Değil

Kertenkelelerden Kurtulmak Sanıldığı Kadar Zor Değil

Kertenkeleler sıcak ve nemli ortamlarda yaşayan bulundukları ortama ve iklim şartlarına bağlı olarak birçok türü bulunan bu kertenkelelerin yaşadıklarına alana göre de renklerinde değişmeler meydana gelir. Zararlı ve zararsız pek çok türe sahip kertenkeleler hayvansal gıdalar ve bitkiler ile beslenen türleri de bulunmaktadır.

Evlerimizde görülen kertenkeleler küçük vücuda sahip açıkta kalan gıdaları yiyen yada kendinden küçük olan yiyebileceği böcek ve haşereleri yiyerek besin ihtiyacını bu şekilde gidermiş olur. Kertenkelelerden kurtulmak için mutlaka periyodik zamanlarda düzenli bir şekilde yapılan ilaçlama yöntemlerini tercih etmelisiniz. Kertenkelelerin en çok zarar verdikleri alanlar bağ be bahçe üzerinde bulunan sebze ve meyveleri tüketerek bu besinlere zarar verirler. Önlem alınmadığı taktirde maddi açıdan zarar görebilirsiniz. Kertenkelenin zararlarından kurtulmak ve bu zararlılarla mücadele etmek için kertenkele ilaçlama şirketlerinden yardım almanız gerekecektir. Kertenkeleden kurtulmak için dışarıdan alınan bilinçsizce kullandığınız ilaçların size bir faydası olmayacağı gibi kertenkelelerden de kurtulmanız zorlaşacaktır.

Kertenkeleler bilindiği üzere çok hızlı hareket eden canlılar olduğu için bu ilaçlama işleminin de ona göre yapılmasında fayda vardır. Genellikle sıvı ilaçların tercih edildiği bu uygulamada püskürtme yöntemini kullanarak çok rahatlıkla yapılabilinir. İrtibata geçmiş olduğunuz firmaların önceden ilaçlamayı yapacak olduğu alana gelip birtakım ön hazırlık yapması gerekir. Daha sonra da firmanın kullanacak olduğu ilacın insanlara zararı olmayan ürünler olması gerektiğini de unutmayın .

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?