Kış Aylarında Fare Sorunu

Kış Aylarında Fare Sorunu

Genellikle son bahar ile kış mevsimlerinde fare sorunları oldukça ciddi sorunlar yaratmaktadır. Dışarıda gıda bulamadıklarında veya bulduklarında soğuktan dondukları için veya yağmurda ıslandıkların için fareler tercih etmemektedir. İnsanlara en yakın olan hayvanlar faredir ve İnsanların yediklerinin birerbir aynısını yemektedir. Fareler aç kaldıklarında çok zor durumlarında anaç fare fındık fareyi yiyerek hayatını sürdürebilmektedir. Bir haftafa on iki tane yavru bırakabilmektedir ve çok kısa zamanda da büyümektedirler. 

Fare İle Mücadele 

Fare ile mücadele ettiğiniz zaman bireysel mücadele etmek çok zor olmaktadır. Fareler çok akıllı olduklarından yakalamak çok zordur. Ancak temkinli davranıldığında sadece fındık fareyi yakalayabilirsiniz. Fındık fare diğer farelerden daha aptal hayvan olmaktadır. Bu yüzden mutlaka kaliteli ilaçlama firmalarına müracaat etmenizde fayda olmaktadır. Fareler genellikle gece saatlerinde ortaya çıkmaktadır. Bunun sebebi ise fareler gürültülü ortamlarda titreşim alırlar ve ortam sessizleştiğinde genelde etrafa yemek arayışına çıkmaktadırlar. Genellikle gece bir iki saatlerinde mutfak kenarlarında veya tezgah üstlerinde karşılaşabilirsiniz. Fareler burunlarının veya kuyruklarının geçebildikleri her noktadan kolayca geçebilmektedir ve vucütlarında kemik olmaması çok büyük avantaj olmaktadır. Genellikle mevsimsel olarak adlandırılmaktadır. Yaz aylarında dışarıda çok fazla yiyecek bulduklarından ve dışarlar sıcak olduğundan evleri veya depoları kömürlükleri çok fazla tercih etmemektedirler. Fakat kış aylarına yaklaştığımız zaman mutlaka ilaçlama yaptırmanızın faydaları olacaktır.

Fare İlaçlaması Nasıl Yapılır ?

Fare ilaçlamasını her ilaçlama firmasından destek almamanızda fayda olmaktadır. İnsan yapısına en yakın hayvan olduğundan dolayı fare ile mücadele zor olmaktadır. Her ilaç türünü yememektedir ve İlaçlama esnasında ve ilaçlama sonrasında tezgahta veya etrafta yiyecek kuru gıda tarzında şeyler bırakılmaması gerekmektedir. Fare ilaçlamasında yemler çok önemlidir. Mutlaka yemlerin tarihi geçmemesi gerekmektedir ve güncel olması gerekmektedir. Fare ilaçlamasının önemli parçarlardan bir taneside istasyonu doğru yere koymak ve doğru mesafelerde sabitleştirmektedir. İlaçlama yaparken iki farklı yem kullanılır genelde. Bunlardan bir tanesi mum blok diğeri ise pasta olmaktadır. Pasta genellikle fındık fareler tercih etmektedir ve yeşil renktedir. Mum blok ise pembe olup anaç farelere daha çok hitap etmektedir. Bunlardan bir tanesini yirmi beş fareye yetecek kadardır. Farelerde yemi yedikten sonra yaklaşık kırk yedi saat ölmesi gerekmektedir. Yemi yedikten sonra fare yakın zamanda su içmek isticek ve suyu içtiğinde genleşerek ölmektedir. Genellikle dışarıda ölmektedir ve kapalı ortamları tercih etmemektedir. O yüzden fare ilaçlaması önemli olmaktadır. Yemlerin kesinlikle kaliteli ve kaliteli ilaçlama firmalarından destek almalısınız. İlaçlama yaptırmadan önce firmaları iyi araçtırıp kurumsal ruhsatlı ve garanti veren firmalardan destek almalısınız. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?