İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Pire Isırığına Karşı Alınabilecek Çözümler Nelerdir?

Pire Isırığına Karşı Alınabilecek Çözümler Nelerdir?

Pire konusu açıldığında, akıllara gelen ilk sorular arasında pire ısırırsa ne olur yer almaktadır. Pire ısırığının sonuçları gerçekten büyük tehlikeler arz ettiği için bilinmeli ve bu durumdan kaçınılmalıdır.

Konakçı bir haşere türü olarak anılmakta olan pireler sahip oldukları yapı gereği mikrop taşımakta olan haşere türleridir. Bunun nedeni yaşamlarına devam edebilmek için kan emme ihtiyacı duymalarıdır. Onlar için pire veyahut insan fark etmeksizin her canlı birer besin ve dolayısıyla yaşam kaynağıdır. Ayrıca barınma alanı olarak da insan derilerini veya hayvan deri ve tüylerini kullanabilirler. İnsanlarda yer alan tüyler, hayvanlarda olduğu gibi kalın olmaması nedeniyle pirelerin buralara tutunmaları mümkün değildir.

Pirenin kan emme suretiyle yaşamına devam etmekte olan bir haşere olduğundan yukarı kısımda bahsetmiştik. Bu durumun yol açtığı birçok olumsuzluk görülmektedir. Örneğin pirenin hastalık taşımakta olan bir canlının kanını emmiş olduğunu varsayalım. O canlının kanında yer alan hastalık mikropları kendi bünyesinde taşımaya başlar. Evlerde pire ilaçlama yapılarak bu tarzda sorunların önüne geçilmek hedeflenmektedir. Ancak asıl sorun bu mikropları taşıyarak çevreye yayıyor olması değildir. Bu durumda tehlike arz ediyor olsa da daha da önemlisi pire direkt olarak yeniden başka bir insanın veya hayvan türünün kanına temas ediyor olacağı için, direkt olarak bu hastalığın kana bulaşmasına neden olacaktır. Bu bağlamda pire ısırığı çok tehlikeli boyutlarda olan bir durumdur. Ayrıca küçük ve seri hareket etmekte olan bir haşere halinde olmaları nedeniyle pirelerin gözle görülmeleri çok zor olduğu gibi, elle tutulmaları da imkansızdır. Onlarla yalnızca kimyasal anlamda yapılan ilaçlama hamleleriyle mücadele etmek mümkündür.

İstanbul Böcek ilaçlama firmaları içerisinde pire ilaçlama hizmeti sunabilecek firma sayısı 10 adedi geçmemektedir.Bunun en temel sebebi ilaçlama yapacak firmanın ve personelin bu işi bilmiyor olmasından ileri gelmektedir.Garantili böcek ilaçlama hizmeti veren kurumlar tecrübeli personeller çalıştırarak pire sorunlarına çözüm sunmaktadır.Pire ilaçlama uygulaması kokusuz ilaçlama değil kokulu ilaçlama ile yapılır.Yapım aşamasında yapacak kişi çok dikkatli olmalı ortamda hiç bir canlı olmamalı ve maske kullanmalıdır.Pire Isırığına Karşı Alınabilecek Çözümler Nelerdir? sorumuza bu makalemizde yanıt vermeye çalıştık.

Bir önceki yazımız olan Show Tv 'de Genel Müdürümüz Tarafından Doğru İlaçlama Nasıl Olur Röportajımız başlıklı makalemizde istanbul böcek ilaçlama ve mobile ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...