İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Yaz Döneminde En Çok Karşılaşılan Haşereler

Yaz Döneminde En Çok Karşılaşılan Haşereler

İlkbaharla birlikte ortaya çıkmaya başlayan böcek ve haşereler yaz aylarında daha da çoğalmaktadır. Evde ve iş yerlerinde çıkan bu böcekler, hijyen açısından dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Özellikle yeşil alanlarda ve topraklarda ortaya çıkan haşereler, başta bina çevresinde orta çıkmakta daha sonra evinizin diğer bölümlerine yerleşmektedir. Eviniz zemine ne kadar yakınsa haşere ve böcek gelme olasılığı da o kadar yüksektir.

Böcek ve haşerelerle mücadele etmenin en etkin yolu, ilaçlama yapmaktır. Evinizde böcek ve haşere yoksa baharın gelmesiyle birlikte bahçelerinizi ilaçlatabilirsiniz. Fakat bu haşereler evinize sızmışsa o halde evinizi de ilaçlatmanız gerekebilir.

Evlerde Görülen Haşereler

Evde görülen böcek ve haşereler arasında, hamam böceği, pire ve kalorifer böceği yer almaktadır. Hamam böcekleri özellikle yaz aylarının gelmesi ile beraber, banyo ve mutfakta çoğalabilir. Aynı şekilde yaz aylarının gelmesi ile beraber karafatma böceği ve kalorifer böceği de evlerde görülür ve bu böcekler sağlık açısından son derece zararlıdır.

Yaz Aylarında Evde Görülen Haşereler

Akrep, toz böceği, güve, karınca, gümüş böceği ve nem böcekleri yaz aylarında evde görülen böcekler arasına görülmektedir. Bu haşereler yalnızca evde değil, her yerde karşımıza çıkabilmektedir. Bu böcek ve haşerelerden kurtulmanın tek yolu düzenli olarak ilaçlama yaptırmaktır.

Yılda bir defa ilkbahar mevsiminde yapacağınız ilaçlama hizmeti ile böcek ve haşerelerden tüm yıl boyunca kurtulabilirsiniz. Özellikle bahçeli evlerde oturanlar, etrafında toprak evler olanlar, hijyen problemi yaşayan kişiler, haşerelerden kurtulmak için ilaçlamaya önem vermelidir.

Evde ortaya çıkan böcek ve haşereler, genel olarak lavabo, banyo, kapı ve pencere altları, havalandırma, dolap arkaları gibi yerlerde saklanır. Bir süre sonra buralarda üreyip çoğalırlar. Haliyle kısa bir süre sonra rahatsız edici olurlar.

Haşere ve böceklerle mücadele yöntemleri sayesinde bu böcek ve haşerelerden kurtulmanız mümkündür. Özellikle kırkayak, akrep, kene, arı gibi böcekler evlere girdiklerinde yaşamı tehdit edici etkiye sahiptir. Özellikle yaz aylarında kapı ve pencerelerin açık bırakılmaya başlanmasıyla bu böcekler daha kolay evlerimize girmektedir. Bundan dolayı yaz aylarında böceklerle mücadelede daha dikkatli olmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Show Tv 'de Genel Müdürümüz Tarafından Doğru İlaçlama Nasıl Olur Röportajımız başlıklı makalemizde istanbul böcek ilaçlama ve mobile ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...