Böcek Isırığı ve Kan Zehirlenmesi

Böcek Isırığı ve Kan Zehirlenmesi

Böcek ve haşereler özelikle mevsim geçişlerinde etkilenmektelerdir. Bu dönemlerin en fazla zarar vermeye başladıkları dönem olmaktadır. İlaçlama ile evlerimizde önlem alabilirken, bazı ortamlarda da böceklerin ısırıklarına maruz kalınmaktadır. Böcek ısırığının bulunduğu alanda şişme, morarma şeklinde belirtiler başlamasını önlemek için alana buz koyulması geçmişten gelen bir âdetimiz olmuştur. Fakat yetişkin kişilerde bu uygulama fayda edebilirken, küçük yaşlarda bulunan kişilerde ise etkisini göstermez.

Özelikle zayıf deri bölgesi olarak bilinen noktaların başında gelen el, dudak kenarları ve kulaklarda böcek ısırığı sonrasında ciddi anlamda morluklar ortaya çıkmaktadır. Morlukların önüne geçmek amacı ile acil olarak buz kompleksi yapılması gerekmektedir. Devamında ise mutlaka en yakın sağlık kuruluşundan destek alınması gerekmektedir. Böcek ısırığı olarak düşünülen ve geçiştirilen durumda; böceğin taşımış olduğu mikroplar kana karışarak kan zehirlenmesine neden olmaktadır. Böcek Isırığı ve Kan Zehirlenmesi sonrasında alınacak olan önlemler gibi, böcek ısırmadan da alanlarımızda önlem alınması gerekmektedir. Özelikle böcek ilaçlama işlemlerini evlerimizde yaptırmamız gerekmektedir. Bu gereklilik son yıllarda çevresel atıkların artması ve bu alanlarda mikrop yuvalarının oluşması sonucunda zorunluluk haline dönüşmüştür. Böcek ilaçlama başta İstanbul gibi kalabalık nüfusa sahip olan illerimizde mutlaka yapılmalı ve sağlıklı olarak evlerin kullanımı sağlanmalıdır.

Bu anlamda uzun yıllardır hizmet sunan metkimialclama firması detaylı olarak müşteri bilgilendirmesini sunmaktadır. Firmanın ücretsiz danışma hattından da 7/24 böcek ısırıklarına karşılık acil önlemler aktarılmaktadır.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?