İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Ev ilaçlama Önemi

Ev ilaçlama Önemi

İnsanların temel ihtiyaç sıralamasının ilk üç içerisinde yer alan maddelerden bir tanesi barınma gelmektedir. Barınma ihtiyacı beslenme ihtiyacından sonra gelen temel, karşılanması gereken ihtiyaçtır. Barınmanın karşılanabilmesi kadar, barınma ihtiyacının karşılandığı alanın bakımı da önem kazanmaktadır. Temiz, düzenli ve kullanışlı olması gerekmektedir. Bizleri ilgilendiren bölümü ise evlerin temiz olması kısmıdır. Sadece camların temizlenmesi, evin silinmesi veya eşyaların bakılıp temizlenmesi ile ilgili değil, aynı zamanda ortamların farklı mikroplardan arındırılması gerekmektedir.

Ortamlarda bulunan mikropların en fazla vücuda girme yöntemi olarak solunum yolunu kullanmaları göze çarpmaktadır. Fakat fare gibi kemirgen özeliklere sahip olan haşereler ise gıda maddelerine temas sonrasında, yaralamaları sonrasında direk mideye, iç organlara etkileyen saldırıları ortaya çıkartmaktadır. Bu tarz durumlar ile karşılaşmamak için ise önlem olarak ev ilaçlaması yapılması değer kazanmaktadır. Ev ilaçlama yöntemi ile bulunulan alanların tercih edilen ilaçlama yöntemine bağlı olarak bakımının temizliğinin yapılması gerekmektedir. Kullanılan yöntemlerin başında kokusuz olan ev ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır.

Kokusuz ev ilaçlama önemi yönteminin uygulanmasında amaç, ortamda kişilerin duyacağı her hangi bir ilaç kokusunun olmaması gelmektedir. Fakat bu noktada haşereler ilaç kokusunu en yoğun hali ile karşılaşmaktalar ve alandan uzaklaşmakta yada zehirlenerek ölmektedir. Asıl amaç ise ortamda bulunanların imha edilmesi ve ortama yenilerinin gelemsinin önüne geçmektir. Bu aşamada ilaçlama firmamızdan destek hizmet alınarak kesin başarı sağlayan uygulamaları yerine getirme oranınız yükselecektir.