Uzmanlardan Sağlık Uyarıları

Uzmanlardan Sağlık Uyarıları

İnsan sağlığının en zayıf olduğu ve dış etmenlerden rahatlıkla etkilendikleri dönemler kış mevsimi olmaktadır. Kış mevsiminin en büyük hastalık riski olarak grip görülmektedir. Hava şartlarının kararsız olması, değişken sıcaklık değerleri ve kişisel hatalı uygulamalardan dolayı sağlık kısa sürede zafiyet vermektedir. Evlerin ısıtılması, kişisel temizliklerin yapılması ve takviye ilaçlar alınması ile kış mevsiminde vücut direncinin artırılması sağlanmaya çalışılmaktadır. Fakat mevsimin gerekliliği olarak yağışların artması sonrasında su birikintileri oluşmakta, kanalizasyon arızları ile kirli sular yollara ulaşmaktadır. Bu şekilde bir ortam oluşması bireyin kendisine direk olarak zarar vermeyebilir.

Kirli suların etrafımızı sarması sonrasında buralarda bulunan alanlardaki haşereler mikropları üzerlerinde barındırmaktadır. Hatta fareler bünyelerine alarak, taşıyıcı rolünü üstlenmektedirler. Diğer taraftan gıda bulma konusunda yaşanılan kolaylık ve pis su birikintileri sonrasında da sineklerin bir anda artması gözlenmektedir. İnsan bünyesini zayıf bir hale dönüştürmek için bir sineğin ısırması veya farenin ortamlarımızda salya bırakması yeterli olacaktır. Salya kalıntıları kurma sonrasında havaya karışmakta, hava yolu sistemi ile de bedene girmektedir. Bu aşamadan sonra ise kuluçka dönemine giren hastalık vücudun kış etkisi ile en zayıf dönemde kendisini göstermektedir.

Kış dönemlerinde sağlık yönünden zayıf kalarak hastalıkların merkezinde yer almamak için uzmanlar, böcek ve haşere ilaçlamasını şiddetle önermektedir. Fakat bu noktada metkim ilaçlama firmasından hizmet alınması ise kesin olarak kış mevsiminde mikropların, haşerelerin, böceklerin evinize gelmesini önlemektedir.

Scroll to Top
Mesaj Yaz
1
METKİM İLAÇLAMA
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?