İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır

Haşere ilaçlama, zararlı türdeki canlıları etkisiz hale getirmek üzere yapılan kapsamlı uygulamalardır. Bu uygulamaları yapabilmek için profesyonel eğitim almak gerekir. Aynı zamanda haşere türleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak, ilaçlama sürecinde ve ekipman kullanımında tecrübe kazanmakta oldukça önemlidir. Bu yüzden İstanbul haşere ilaçlamasının yalnızca yasal şartlar altında hizmet veren garantili böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekir. Haşereyle mücadele alanında yapılan bireysel girişimler insan sağlığına ve doğal ortama zarar verecektir.

İstanbul böcek ilaçlama sürecinin başlangıcında ilaçlama yapılacak bölgenin incelenmesi gerekir. Burada amaç alanın özelliklerini daha yakından tanımak, bölgede hangi haşere türünün etkinlik sürdürdüğünü öğrenmek ve yoğunluklarını saptamaktır. Haşere ilaçlama sürecinin daha bilinçli bir şekilde profesyonel şartlar altında başlamasını sağlar. Bölge incelemesi yaptıktan sonra bölgede görülen haşere türünü etkisiz hale getirmek adına hangi ilaçların ne yoğunlukta kullanılacağı, ilaçlama tekniği belirlenir ve ekipman seçimi yapılır.

İlk aşamanın bitimiyle birlikte İstanbul haşere ilaçlama sürecinde zararlılarla birebir mücadele uygulamaları başlar. Haşerelerin yoğun görüldüğü bölgelere daha fazla uygulama yapılırken yoğunluk azaldıkça dozajda azalmaya başlar. Bölge içerisinde görülen zararlı popülasyonu %100 kontrol alınana dek haşere ilaçlama devam eder. Aksilik yaşanan bazı durumlarda strateji değişikliğine gidilmesi gerekir. Garantili bir İstanbul haşere ilaçlama firması strateji değişikliğine gitmeden önce müşteriden onay alır. Zararlıların etkisiz hale getirilmesiyle birlikte bölge dezenfekte edilerek sağlıklı bir halde müşteriye teslim edilir.

Bir önceki yazımız olan Bayrampaşa ilaçlama başlıklı makalemizde Bayrampaşa ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...